Půlhodinka pouhá a účast v předkole Evropské ligy byla fuč! Liberec – Mladá Boleslav 2:0

V jediném kvalifikačním utkání odehraném v nedělním podvečeru 12. července 2020 se rozhodlo o účasti ve druhém předkole Evropské ligy. Hodinu se hrálo bez gólů, v závěrečné půlhodině však dvakrát skórovali Liberečtí a v konfrontaci s Mladou Boleslaví prodloužili dvanáct let trvající domácí neporazitelnost.

V prvním poločase byl Liberec iniciativnější. Mladoboleslavské ofenzivní pokusy byly o poznání méně nebezpečné. I tak první dějství skončilo bezgólovou remízou.

Do druhého poločasu se tak aktéři vrátili s vyrovnanými ambicemi. V 64. minutě mladoboleslavské obléhání soupeřova vápna bylo neefektivní a naopak liberecký brejk zakončil Pešek úspěšně, když obešel i Šedu a do opuštěné branky skóroval - 1:0.

V 90. minutě teprve až po zhlédnutí video záznamu nařídil rozhodčí Ardeleanu za Tataevův zákrok pokutový kop proti brance Středočechů, který Mara proměnil a zpečetil tak libereckou výhru 2:0.

Ve čtyřminutovém nastavení se Mladoboleslavští vrhli do útočení, ale vše bylo marné. Utkání tak skončilo výhrou Liberce a jeho postupem do druhého předkola Evropské ligy.

Liberec  12. července 2020

FORTUNA:LIGA  2019 / 2020
  Kvalifikace o Evropu

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)

Góly: 64. Pešek, 90. Mara (z pokutového kopu) * ŽK: Koscelník, Malínský - Jiří Klíma, Tataev *
Rozhodčí: Ardeleánu - Caletka, Hrabovský
FC Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník, Kacharaba, Karafiát, Mikula - Mara, Beran (78. Michal) - Malinský (90. Králíček), Rondič (90. Fukala), Hromada (83. Zeman) - Pešek (83. Černický).
FK Mladá Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tataev, Mazuch (77. Wágner), Křapka - Janošek (46. Dominik Mašek), Túlio - Ladra (69. Douděra), Budínský, Fulnek - Jiří Klíma (69. Krobot).

(jk, SportovníListy.cz, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)