Projekt “Sportujeme v regionech” navštívil děti na Vysočině v Hodicích a v Mnichu

V prosinci 2021 odstartoval svou pilotní fází projekt „Sportujeme v regionech“, který se zaměřuje na rozvoj pohybových dovedností u dětí v mateřských školkách v menších obcích. V pilotní fázi projektu se jeho realizátoři zaměřili na Vysočinu. V současnosti je do projektu zapojeno již sedm mateřských školek a další budou následovat. V uplynulém týdnu trenéři Gymnathlonu navštívili děti ve dvou obcích.

Ve středu 19. ledna 2022 se trenérské duo Honza a Michal vydalo do Hodic na Jihlavsku. Zde na ně čekala výzva v podobě propojení tréninku těch nejmenších dětí z mateřské školky a školáků z místní ZŠ, kteří děti z mateřinky na ukázkovou hodinu doprovodili. A poradili si s tím na jedničku! Starší děti těm mladším při hrách nejen pomáhaly, ale zároveň si s nimi všechny hry samy užívaly. Ať už se jednalo o chytání myší v podobě míčků či podlézání a přeskakování lana. Starší děti si pak vyzkoušely podbíhání točícího se lana, ti nejmenší si sami zahráli na lovce pokladů.

V pátek 21. ledna 2022 se Michal s Matyášem vydali na Pelhřimovsko, konkrétně do Mateřské školky Čtyřlístek v obci Mnich. A zatímco ve středu měli trenéři k dispozici velkorysý prostor sálu kulturního domu v Hodicích, v Mnichu si museli poradit s omezeným prostorem malé třídy. A i s tím se dokázali vypořádat na výbornou. Ještě před samotným ukázkovým tréninkem děti zvídavě nahlížely do tašky s vybavením a zajímaly se, co jim trenéři do jejich školky dovezli. A pak už nic nebránilo tomu, aby se všichni společně vrhli na cvičení. Děti opět lovily myši či poklady, které ale tentokrát střežil pozorný strážce, podlézaly a přeskakovaly lano a dokonce se podařilo i v omezeném prostoru postavit překážkovou dráhu.

Opět se ukázalo, že hry i pomůcky lze využívat jak v malých, tak i velkých prostorech. Ideálním prostředím na sportování pak ale určitě budou venkovní prostory, kde budou mít děti pro hry neomezený prostor.

V obou školkách samozřejmě kompletní vybavení zůstalo, aby jej děti spolu se svými učitelkami mohly i nadále využívat. Spolu s vybavením ve školkách zůstal i maskot Gymnathlonu Opičák Max a paní učitelky si převzaly také manuál her, ve kterém najdou další tipy na hry a využití pomůcek. Nově pak také školky obdržely i samolepku, která značí zapojení do projektu „Sportujeme v regionech“, jehož partnerem je Sdružení sportovních svazů České republiky.