Proč fotbalisté Česka oblečeni ve žlutých dresech před utkáním ve Skotsku poklekli?


Neobvyklý úvod televizní diváci viděli před mezistátním fotbalovým utkání Skotsko - Česko 1:0, které se hrálo ve středu 14. října 2020 na hřišti soupeře. Co se stalo, když rozhodčí zapískal? Všichni hráči obou týmů včetně těch, co byli na střídačkách a rozhodčí poklekli. Proč diví se na sociálních sítích celá řada diváků včetně politiků. Zvláštní pozornost diskutující věnují i žlutým nebo snad nazelenalým dresům. Barvy totiž nemají nic společného s Českem.Napsal na svém facebookovém profilu poslanec a bývalý boxér Jaroslav Foldyna.

Foldynův komentář sklidil stovky sdílení i stejný počet dalších komentářů 

„Strašné. Stydím se za ně! Ani mne nereprezentují. Je mi z nich šoufl! " napsala bývalá poslankyně a novinářka Jana Lorencová.

„Miluji fotbal a miluji svoji zem... a tak nemůžu těmto našim fotbalovým primitivům, hrajícím ve Skotsku ve žlutých dresech fandit... Jen ať dostanou na prdel ... ," okomentoval pro něho neuvěřitelný počin českých fotbalistů historicky první diskžokej v zemi a komentátor současného dění Pavel Černocký

Koláží doplněnou textem přispěl do diskuse jiný čtenář... Na jiném místě jedna čtenářka připomenula počínání československých reprezentantů v roce 1934 před finalovým utkání Itálie - Československo, kdy při hraní italské hymny zvednutou rukou zdravili Italové a rozhodčí ze Švédska, ale nikdo z reprezentantace Československa.  

(ps, SportovníListy.cz, facebookový profil Jaroslava Foldyny, foto: z TV)