Známe české mistry ve hře Plamen pro rok 2017 z Michálkovic

Poslední den Mistrovství hry Plamen 3. července 2017 čekala družstva dvě disciplíny a to štafeta 4 x 60 metrů a požární útok. Ve štafetách diváci  viděli krásné časy – první tři družstva Písková Lhota, Michálkovice, Střezimíř - zaběhla časy pod 40 sekund. Po počátečních technických problémech  i na požárních útocích, kterým přihlížel také jeden ze zakladatelů  hry Plamentelů hry Plamen Václav Hanzal, diváci viděli další skvělé pokusy. Výsledný čas nejrychlejších  Michálkovic se zastavil na  21,21 sekundách,  druhého Manětína na 22,00 a třetí Oznice 26,63 sekundách.

Po sečtení bodů ze všech disciplín známe tedy nové české mistry  ve hře Plamen pro rok 2017. Stali se jimi mladí hasiči z Michálkovic (Moravskoslezský kraj) součtem bodů 17, stříbrnou pozici obsadili kluci a holky z Pískové Lhoty (Středočeský kraj) s bodovým součtem 18 a na bronzový stupeň vystoupali závodníci z Manětína (Plzeňský kraj) součtem bodů 27.


Po obědě pak první prázdninové pondělí bojovali mladí hasiči o přebornický titul mistra republiky v běhu na 60 metrů s překážkami v kategorii dívky a chlapci. Kategorii děvčat ovládla Lucie Pomahačová z SDH Střezimíř (12,24 s), stříbrná skončila Štěpánka Horská z SDH Žlutice (12,47 s) a třetí byla Tereza Peřinová z SDH Dolní Dobrouč (12,66 s).

V kategorii chlapců zvítězil Jiří Červinka z SDH Bludov časem 11,53 s. Následovali ho Maxim Rokosz z SDH Michálkovice (12,49 s) a Martin Holčák z SDH Oznice (12,60 s).

SportovniListy.cz napsaly ...

Ke startu, pozor, teď o druhém dnu hry Plamen a tom, jak excelovalo družstvo z Pískové


Ve Zlíně probíhá Závod požárnické všestrannosti Mistrovství ČR hry Plamen


(Jaroslava Čečrdlová, SH ČMS,  SportovniListy.cz, foto: Ondřej Vojta)