Projekt Mladý sportovec v Jilemnici rozvíjí u dětí branně technické dovednosti

Realizace projektu Mladý sportovec, který prostřednictvím sportovní činnosti rozvíjí u dětí nejen všeobecné pohybové schopnosti, ale zejména branně technické dovednosti, je už od září 2016 v plném proudu.

Mezi stovkou finančně podpořených sportovních klubů je i Klub biatlonu Jilemnice. Minulý pátek tam pod vedením trenéra Jana Suchardy a jeho pomocníků proběhl jeden ze série zajímavých tréninků, při kterém kluci i dívky samozřejmě běhali a stříleli, ale současně se učili orientovat v přírodě a zdolávat různé překážky. Formou orientačního běhu museli plnit úkoly na více než deseti stanovištích, na kterých např. ručkovali po žebříku, vybíhali schody popředu i pozadu, běhali obtížným kamenitým terénem, nebo testovali svoji rovnováhu pomocí slackline. Po absolvování každého stanoviště se vždy vraceli na střelnici, kde následovala střelba po zátěži. Na závěr si mladí biatlonisté mohli porovnávat dosažené výsledky a z tréninku odcházeli sice unavení, v sychravém podzimním podvečeru i špinaví, ale s úsměvem už se zároveň těšili na další trénink.

Projekt Mladý sportovec, sportem ke zvládání krizových situací a k bezpečnému přežití organizuje Sdružení sportovních svazů České republiky ve spolupráci s Českou unií sportu.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Sdružení sportovních svazů)