Podívejte se, jak v Praze se sportem na uchazeče o studium útočí střední školy

Na veletrhu vzdělávání a nabídek pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis, který se 22. - 24. listopadu 2018 konal v Kongresovém centru Praha, čekal na návštěvníky zajímavý program. Akce byla určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům častokrát i prarodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů, ale rovněž i širší veřejnosti.

Bylo skvělé, že u většiny stánků škol byly k vidění obrázky ze sportovních akcí, poháry vybojované ve sportovních soutěžích nebo dokonce i trenažery v případě klusajícího koně z Chuchle.
Střední průmyslovou školu zeměměřickou lze považovat za vhodnou pro sportovce, když ji například absolvovali fotbalista Vladimír Táborský, ragbyoví reprezentanti Vit Kudláček, Pavel Hrníčko a jeden pedagog-ragbyový reprezentant Pavel Sláma, zde dokonce učil.Trenažer dostihového koně byl k vyzkoušení přímo na stánku Střední školy dostihového sportu a jezdectví  z Chuchle.Gymnázium Přípotoční je pověstné, že jej absolvovaly desítky olympioniků a reprezentantů  a také současní studenti, provozují sport při studiu. "U nás na škole každá druhá studentka sportuje. Pro nás to neplatí. My závodně tančíme obě dvě," řekly pro SportovníListy.cz tyto dívky.


Soutěžit lze i v dovednostních disciplínách jako například tyto budoucí kuchařky. "Tak jsme si chvíli tady vyřezávaly.""Je pravda, že ještě jeden pohár nám chybí do tuctu, ale tuctová škola zase nejsme," pochlubili se studenti obchodní akademie.
 


"Tohle, na co ukazuji, je semínko palmy, které, když spadne na někoho, tak jej klidně může i zabít."Na průmyslové škole dopravní studenti sestavili a uvedli do provozu motocykl na pohon na baterie. 

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)