Německá jezdkyně Jörne Sprehe vyhrála v Olomouci podruhé v kariéře Grand Prix World Cup

V neděli 24. června 2018 vyvrcholily mezinárodní skokové závody J&T BANKA CSI3*W v Olomouci soutěží Grand Prix World Cup.

Podruhé v kariéře tam dokázala na parkuru započítávaném do seriálu Světového poháru zvítězit německá jezdkyně Jörne Sprehe. Velká cena s překážkami o výšce do 160 cm nabídla jako každoročně napínavou podívanou od začátku až do konce. Německý stavitel Peter Schumacher připravil obtížný kurz, v němž se často chybovalo, a část jezdců měla potíže také s dodržením stanoveného času. Prvním startujícím, který překonal základní kolo bez trestných bodů, byl domácí reprezentant Ondřej Zvára v sedle hřebce Quimera M, k němužse postupně přidali Němka Jörne Sprehe se Stakki ́s Jumperem, Ital Francesco Turturiello na Quinoa Des Pres a další český zástupce Marek Klus s Carisonem. V tomto pořadí pak jezdci nastupovali do rozeskakování. Ondřej Zvára nasadil laťku poměrně vysoko, zajel čistou jízdu v čase 46,08 sekundy. Zkušené Jörne Sprehe však kolbiště a prostředí v Equine Sport Centru vyloženě vyhovuje. Vždyť  s hnědákem Stakki ́s Jumperem. Tentokrát prošla parkurem opět hladce, bez chyb a o bezmála dvě sekundy rychleji než český jezdec.  Francesco Turturiello pak v riskantní jízdě jednou chybova l. Poslední účastník Marek Klus v sedle Carisona předvedl rutinovaný výkon a cílem projel s čistým kontem. Jeho čas měl hodnotu 45,57 sekundy, což stačilo na výborné druhé místo.  Vyhrála Jörne Sprehe a důvod ke spokojenosti měl i Ondřej Zvára na pozici číslo tři.Vedle zlatého hřebu mítinku se konaly ještě tři soutěže.

Ranní finále Gold Tour bylo postavené na překážkách do 150 cm a do rozeskakování postoupilo dvanáct dvojic. Nejrychleji a bez zaváhání projel cílem Litevec Andrius Petrovas na valachovi Caracasovi, druhé místo bral německý jezdec Andreas Brenner s Quintairou a pomyslný bronz získal Rakušan Roland Englbrecht s Mevisto ́s Corwinni.

Své finále prožili také junioři v rámci túry CSIJ. V rozeskakování soutěže s výškou překážek do 140 cm se prosadila polská dvojice Aleksandra Kierznowska a Dior V, která projela kurzem bez chyb a téměř o pět sekund rychleji, než Češka Anna Heldová s Cara Miou na místě druhém. Třetí příčku obsadila další z českých juniorek Linda Portychová s Davinou M.

V samém závěru nabitého čtyřdenním programu J&T BANKA CSI3*W Olomouc se závodilo ve finále Silver Tour. Stopětatřicítku s rozeskakováním ovládl Andrius Petrovas z Litvy s koněm Clarity. Za ním skončili Ital Juan Carlos Garcia s Artiste du Guerpre a slovenský jezdec Igor Šulek na Wavo Lampard.

SportovníListy.cz rovněž napsaly:

Cenu města Olomouce vyhrál Polák Michal Kazmierczak

První kvalifikace na Grand Prix Olomouc pro Němku Jörne Sprehe

Čeští jezdci byli úspěšní v úvodním dni Světového poháru J&T BANKA CSI3*W Olomouc