Na krizové situace se připravují i mladí biatlonisté ve Vsetíně

Od září 2016 probíhá realizace projektu Mladý sportovec, sportem ke zvládání krizových situací a k bezpečnému přežití. Napříč desítkami sportovních odvětví proběhly doposud již stovky tréninků, při kterých děti získávají branně technické dovednosti a návyky, které budou moct uplatnit nejen při své další sportovní činnosti, ale také jim pomohou řešit různé složité životní situace.


Příspěvek na tento sportovně branný projekt získaly i některé biatlonové kluby, mezi nimi také Klub biatlonu Vsetín-Bobrky. Na hřišti vsetínské Základní školy Rokytnice se v neděli 4. prosince za jasného, ale mrazivého počasí sešly děti ve věku od 7 do 14 let, aby vedle získávání fyzické kondice trénovaly manipulaci se zbraní, zaujímání různých střeleckých poloh, střílely po zátěži atd.


Trénink řídil zkušený trenér a zároveň předseda klubu Ján Gabko. Mladí biatlonisté byli rozděleni do dvou skupin podle věku. Všichni se nejdříve aktivně podíleli na přípravě tréninku, upevnili terče, natlakovali vzduchovky, doplnili diabolky do zásobníků, přenesli a upevnili podložky, aby následně prožili dvě hodiny náročné, ale zajímavé sportovně branné přípravy. Servis těm nejmenším poskytovali většinou jejich obětaví rodiče, kteří podávali občerstvení v podobě termosky s teplým čajem nebo upravovali výstroj a výzbroj. Děti měly evidentní radost z pohybu i z toho, že se něco nového naučily. Všichni přítomní tak prožili hezké dopoledne a zasloužili si dobrý nedělní oběd.

Projekt Mladý sportovec, sportem ke zvládání krizových situací a k bezpečnému přežití organizuje Sdružení sportovních svazů České republiky ve spolupráci s Českou unií sportu.

(ps podle tiskové zprávy, SportovníListy.cz, foto: Klub biatlonu Vsetín-Bobrky)