Domácí parkurová sezona začíná ve Zduchovicích, které hostí Zimní jezdecký pohár

V neděli 9. února 2020 se uskuteční první skokové kolo Zimního jezdeckého poháru ČJF 2020, a to v jezdeckém areálu ve Zduchovicích na Příbramsku, kam se chystá mj. i loňská vítězka Malé túry Kateřina Mestenhauserová.

Z Hradištka, kam předešlý víkend zavítali na zahajovací domácí mítink sezony 2020 vozatajové, se dění kolem Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace přesouvá do Zduchovic, kde se v neděli 9. února 2020 odehraje první skokové kolo tohoto seriálu.

Do této obce nedaleko Kamýku nad Vltavou se chystá vedle desítek dalších jezdců i loňská vítězka malé túry Kateřina Mestenhauserová.

Jak říkám... „V loňském roce jsem se několikrát účastnila Zimního jezdeckého poháru a vzpomínám na něj jen v dobrém. Velký dojem na mě udělalo samotné finále v Královicích. Letos do seriálu počítám především s mladými koňmi. K dispozici mám nyní tři pětileté, z toho dva z našeho chovu a třetí je plemenný hřebec Bannany, dále pak tři šestileté koně,“ prozradila Kateřina Mestenhauserová.

Pár dní před uzávěrkou přihlášek, která byla stanovena na pátek 7. února 2020, bylo do Zduchovic přihlášeno přes dvě stovky startovních dvojic. Na programu je celkem sedm soutěží, z toho dvě jsou určené dětem na pony.Průběh těchto prvních únorových závodů v parkurovém skákání bude vysílat živě internetová televize EquiTV.cz. Předpokládaný začátek přenosu je v 8.00 hodin, stejně jako start zahajovací soutěže. Vrcholem bude skoková soutěž S* s finále pro deset nejlepších účastníků.

Zimní jezdecký pohár České jezdecké federace pokračuje v sobotu 15. února 2020 soutěžemi spřežení v Tlumačově. Po čtyřech kvalifikacích v každé z disciplín seriál vyvrcholí v druhé polovině března 2020 Jezdeckým festivalem v Královicích u Slaného.

Do finále letos postupují automaticky všichni bodující jezdci. Do celkových výsledků se kromě finále započítávají i dva nejlépe bodované výkony z kvalifikačních kol.

Podrobnosti najdete na adresách www.jezdeckypohar.cz, kde jsou průběžně aktualizované i kompletní tabulky bodujících účastníků, nebo na www.jezdeckyfestival.cz.

(jm, equinet.cz, SportovníListy.cz, foto: Kateřina Navojová)