Čeští jezdci ovládli ve Zduchovicích Pohár národů juniorů i dětí v parkuru

Organizačním i sportovním úspěchem skončily parkurové závody CSIO ve Zduchovicích pro mladé jezdce, juniory a děti. V nabité zahraniční konkurenci si skvěle vedli talentovaní čeští reprezentanti.

Týmy českých juniorů (Sofie Najmanová, Natalie Kreislová, Michaela Rodová a Sára Vingrálková) a dětí (Anna Helebrantová, Mariana Michlíčková, Eliška Hasnedlová a Petra Pařenicová) ovládly ve svých kategoriích prestižní Pohár národů.


"Mám velkou radost, že se naši jezdci prosadili i v silné mezinárodní konfrontaci a předvedli výtečné výkony. Vítězství v této soutěži je velice cenné," uvedla prezidentka České jezdecké federace Olga Plachá.

Závody ve Zduchovicích byly součástí projektu SCM. "Ukázalo se, že tento projekt má smysl. Koncept spolupráce renomovaného německého trenéra Tjarka Nagela s trenéry SCM byl správnou volbou, je vidět velký progres v jezdeckém projevu u naší mladé reprezentace," pochvalovala si Plachá.

Čeští jezdci posbírali i řadu dalších skvělých umístění včetně vítězství v rámcových soutěžích, v Grand Prix dětí se Mariana Michlíčková v sedle Idee van de Achterhoek blýskla druhým místem.

Dodejme, že svátek jezdeckého sportu hostil zmodernizovaný areál ve Zduchovicích, kromě výborně zvládnuté organizace přispěly ke zdaru akce také kvalitní a technické parkury, jejichž stavitelkou byla vrcholná funkcionářka Mezinárodní jezdecké federace Christa Heibachová.

"Opět jsme prokázali, že jsme v Česku schopni pořádat špičkové mezinárodní jezdecké závody na nejvyšší úrovni," dodala Plachá.


(kk, SportovníListy.cz, foto: Tomáš Holcbecher)