Čeští biatlonisté na MS v letním biatlonu v estonském Otepää získali pět medailí

V estonském Otepää se v termínu 26. – 28. srpna 2016 uskutečnilo mistrovství světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích v kategoriích juniorů a dospělých. I v letním biatlonu umí čeští reprezentanti potrápit elitní sportovce z celého světa, což v Otepää potvrdili.

Úvodní disciplínou světového šampionátu byla smíšená štafeta, kterou čeští junioři ovládli! Kvarteto ve složení Anna Tkadlecová, Markéta Davidová, Ondřej Hošek a Jan Burian nedalo soupeřům šanci a zvítězilo s více jak dvouminutovým náskokem. Zaslouženě si tak české biatlonové naděje vystoupaly na nejvyšší stupínek pro titul mistrů světa. Smíšená štafeta dospělých, ve složení Kristýna Černá, Lucie Charvátová, Adam Václavík a Lukáš Kristejn, obsadila deváté místo.

Druhý den mistrovství byly na programu sprinty. I z této disciplíny vezou čeští biatlonisté medailové úspěchy. A to hned tři! Stříbrnou medaili vybojoval mezi juniory Jan Burian, který nestačil jen na Ukrajince Antona Myhdu. Hned za Janem Burianem se na třetím místě umístil Ondřej Hošek a doprovodil tak svého parťáka na stupně vítězů.  Skvělý sprint v podání juniorů završil čtvrtým místem další český závodník Jakub Procházka. Mezi juniorkami dosáhla na nejlepší umístění Markéta Davidová, která obsadila šesté místo. Anna Tkadlecová byla v cíli 21., Petra Suchá 28.

Třetí cenný kov ze sprintu vybojoval Lukáš Kristejn, který mezi muži nestačil jen na Martina Otčenáše ze Slovenska a získal stříbrnou medaili. Matěj Krupčík obsadil 16. místo, Adam Václavík doběhl 45. Mezi ženami byla Lucie Charvátová klasifikována na 13. místě, Lea Johanidesová na 15. místě a Kristýna Černá doběhla na 33. místě.

Šampionát završily stíhací závody a ani z nich nevyšla česká reprezentace naprázdno. Třetí medaili na mistrovství světa vybojoval Jan Burian. Tentokrát bral opět stříbro a rozšířil tak svou sbírku medailí na mistrovství světa. Medaili tak získal při všech svých startech v Otepää. Potvrdil tak, že českému biatlonu roste velmi nadějný závodník. Čtvrté místo mezi juniory obsadil Ondřej Hošek. Mezi juniorkami byla Markéta Davidová sedmá, Lea Johanidesová v ženském závodě obsadila osmou příčku a Lucie Charvátová doběhla dvanáctá. Stejně jako mezi muži Lukáš Kristejn.

Česká reprezentace původně mistrovství světa v letním biatlonu na kolečkových lyžích neměla v plánu, nakonec se ale domů česká výprava vracela s příjemnou sbírkou pěti cenných kovů (1 zlato, 3 stříbra, 1 bronz).

(Daniela Markupová, SportovniListy.cz, foto: Facebook Český biatlon)