Primátor Hřib si udobřuje slávisty


Jinak celkem poklidné hladiny prázdninové okurkové sezony rozčeřil pražský magistrát rozhodnutím o přemalování tramvají, brázdících pražské ulice. Téměř nikdo tento nákladný krok nechápal, pouze v Edenu se smějí. Jedná se o tajnou dohodu mezi primátorem Hřibem z Pirátské strany a vedením fotbalového klubu Slávie. Vedení Prahy chce novým barevným provedením tramvají hasit spory mezi hlavním městem a Čínskou lidovou republikou, které svými výroky rozpoutal primátor Hřib.

Jak známo, nově mají být tramvaje pruhované v bílo-červeném provedení, tedy tradičních slávistických barvách. Ve snaze uklidnit neslavistickou sportovní obec uvádí tiskový odbor magistrátu, že stejné barvy používá i Viktorie Žižkov, další historický fotbalový klub, nicméně relevanci této informaci moc obyvatel nevěří. Reakce fanoušků Sparty přišla rychle, požadují zrušení tramvajové zastávky Sparta a její nahrazení autobusovou do doby, než se podaří zbudovat novou zastávku metra přímo na Letenské pláni. A ultras dokonce vyhrožují bojkotem pražské dopravy, což by přineslo další propad do již tak těžce krvácející pokladny dopravního podniku. Po magistrátních prázdninách se sejdou všechny zainteresované strany, aby našly kompromis, který bude bolet co nejméně. Přemalování autobusů do sparťanských barev prý zástupci letenských považují za první a nejmenší krok.

Fotbal zná prvního sestupujícího příští sezony

Ujfaluši dostal na starost fotbalovou mládež

Motorkářské ghetto u Brna

Slávisté staví na mladé budoucnosti

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)