Při vyhlašování vítězů na ME ve vodním slalomu hrála opět česká hymna a vlály státní vlajky

I třetí finále jednotlivců na mistrovství Evropy ve vodním slalomu skončilo v pražské Troji českým vítezstvím. Závod kajakářek, který se jel v neděli 20. září 2020, vyhrála Kateřina Kudějová, která tak navázala na vítězství kajakáře Jiřího Prskavce a kanoistky Gabriely Satkové z předchozího dne.

Kontinentální titul přidala Kateřina Kudějová k tomu světovému z roku 2015 v Londýně. Třetí místo na Vltavě v Praze v Troji obsadila při obhajobě prvenství i s dvousekundovou penalizací Amálie Hilgertová. Veronika Vojtová skončila pátá.

Mezi kanoisty byl nejspěšnější Benjamín Savsek ze Slovinska, ovšem na dlaších místech se umístili dva Češi druhý Lukáš Rohan a třetí Václav Chalopka. Vojtěch Heger skončil pátý.

Praha 20. září 2020

Kanoistika
Praha - Mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Muži
C1: 1. Savšek (Slovin.) 104,90 (0 trestných sekund), 2. Rohan -3,76 (2), 3. Chaloupka -4,62 (0), ...5. Heger (všichni ČR) -8,34 (6).

Ženy
K1: 1. Kudějová (ČR) 112,71 (0), 2. Prigentová (Fr.) -1,90 (2), 3. A. Hilgertová -2,72 (2), ...5. Vojtová -3,90 (0), 9. Galušková (všechny Česko)