Přenos z finále Ligy mistrů UEFA z Paříže bude k vidění na Nova Sport 3. Diváky čeká překvapení ... nové sportovní studio

Letošní finále nejprestižnější fotbalové soutěže světa Ligy mistrů UEFA exkluzivně odvysílá stanice Nova Sport 3 již tuto sobotu 28. května 2022 a při té příležitosti TV Nova  poprvé odhalí nové moderní sportovní studio.

Plus mínus asi 60 hodin předtím, než se začne vysílat sváteční fotbal z Paříže a ze studia v Praze, si mohli nové sportovní studio prohlédnout zvědaví novináři, fotografové a kameramani,  aby žasli.


Co se bude jako první vysílat?  Zápas sezony, ve kterém se na pařížském stadionu Stade de France utkají Liverpool a Real Madrid. Přenos  nabídne exkluzivně stanice Nova Sport 3, která brzy oslaví své první narozeniny.

Jak říkám...

„Sportovní studio nám umožní tvořit ještě lepší doprovodný program k našim prestižním soutěžím, neboť už rok vysíláme nejen Ligu mistrů UEFA, ale i La Ligu, Serii A a Bundesligu. Naší stálicí je i francouzská Ligue 1 s Messim a Neymarem. Stále se snažíme servis pro fanoušky posouvat směrem dopředu a nové studio je významným krokem na této cestě,“ řekl  Dušan Mendel, šéf sportu TV Nova.

„Jedním ze strategických cílů naší společnosti je přinášet kvalitní obsah a být lídrem v inovacích a technologiích na televizním trhu. Nové sportovní studio je největší sportovní studio v České republice a je přizpůsobené tak, abychom v budoucnu mohli naplno využívat možnosti technologického rozvoje. Zaměřili jsme se na kombinaci propracovaného designu s nejmodernějšími technologiemi a věříme, že tak přineseme divákům skvělý zážitek při sledování důležitých sportovních událostí,“ popsal zázrak na Barrandově  Josef Uher, technický ředitel TV Nova.

Finále Ligy mistrů budou reportéři Nova Sport pokrývat i přímo v centru dění. Michal Jinoch s Vojtěchem Tichavou zasednou na komentátorské stanoviště umístěné mezi stanovišti nizozemské a izraelské televize přímo na stadionu v Paříži, ale v Paříži nebudou sami. Pozici reportéra zastane Štěpán Sokol, moderátorem z nového pražského studia bude Milan Štěrba. Exkluzivními hosty zápasového studia budou Daniel Kolář a Martin Jiránek.

Pro Michala Jinocha a Vojtěcha Tichavu to je nejenom první návštěva stadionu Stade de France, ale i první návštěva Paříže a vůbec Francie. Oba se na utkání moc těší a vysvětlili také, proč finále považují za vrcholnou fotbalovou událost roku, kterou netrumfne ani finále ME nebo dokonce MS.

„V klubových soutěžích hrají totiž fotbalisté, kteří spolu trénují po celý rok, zatímco  reprezentační týmy tvoří hráči vybraní z nejrůznějších týmů, kteří mají jen málo času k sehrání."  No, něco na tom je.
Kromě samotného přímého přenosu letošního finále je v sobotu 28. května 2022  věnován Lize mistrů UEFA na Nova Sport 3 celodenní program.

Už v 8:40 hodin mohou fanoušci sledovat sestřih nejlepších okamžiků ročníku 2021/22. Krátce po poledni je na programu pořad Karim Benzema vs. Mohamed Salah, tedy srovnání hlavních hvězd obou finalistů. Fotbalovým fanouškům nabídne Nova Sport 3 také cesty obou týmů do finále, nejprve v 16:10 hodin cestu Liverpoolu, v 18:50 hodin  i neuvěřitelně napínavou a emotivní pouť Realu Madrid.

V 19:45 hodin přijde na řadu exkluzivní rozhovor s vítězem ročníku 2004/05 Vladimírem Šmicrem, na který naváže ve 20:00 hodin hlavní program z nového sportovního studia.

Finále Ligy mistrů UEFA se hraje  v sobotu 28. května 2022 v Paříži a k vidění bude v televizi  na Nova Sport 3.

Předtím se ovšem na konkurenční televizi dozvíte, zda čeští hokejisté budou hrát v neděli 29. května 2022 finále o mistra světa v ledním hokeji s Finskem nebo zda ve stejný den budou hrát o bronzové medaile s hokejisty USA.

(Petr Skála s využitím tiskové zprávy pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)