Premiérova první pochvala Hniličkovi


Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička zažívá naprosto hororový začátek nového roku, hokejovou terminologií již seděl na trestné lavici, dostal osobní trest a šušká se o vynuceném trejdu po ztrátě důvěry premiéra Babiše.

V tomto týdnu se mu konečně dostalo první pochvaly ze stran nejvyšších. Důvodem je aktuální snaha mnoha sportovních svazů a klubů obejít vládní nařízení o omezení možnosti sportovat. Že to nedává smysl? Ale kdež. V České republice skokově stoupl počet profesionálních sportovců, mnoho z nich si teprve nedávno vyzvedlo občanský průkaz a nyní se již profesionálně věnují svému sportu. Profesionálními sportovci se dokonce stala i řada dítek školou povinných. Do státního rozpočtu tak přitékají nečekané prostředky z odvodů, se kterými ministerstvo rozhodně nepočítalo. Ušetří i Hniličkův úřad, na profesionální děti není možné čerpat dotace, podporu nedostanou ani kluby které je zaměstnávají, aspoň tak zbyde na rekonstrukci nějakého dalšího hokejového stadionu.

Novinka čeká po masivní profesionalizaci i Českou obci sokolskou, její chystaný slet bude první slet profesionálů, po více než 150 letech amatérského nadšení. Samozřejmě, opět bez podpory státu, protože profesionální sport se podporovat nemá a je to amorální. Proslýchá se, že Hnilička si ušetřenými prostředky dokázal zachránit svoji židli, získal na nejbližší dobu klid a může se tak připravovat na startující golfovou sezonu, kamarád Benda již chystá první turnaj na hřišti nedaleko Teplic.

Známe skutečného majitele Viktorie Plzeň

Olympionici děkují Zemanovi

Kejval odhaluje podvody u svých protivníkůBiatlon volá: Katko, vrať se!!!

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)