Premiéra volejbalovým Lvům Praha na Podvinném Mlýně vyšla skvěle! Lvi Praha - Zlín 3:0

První domácí utkání Lvů Praha v sezóně 2020-21 a navíc v nové hale – UNYP Aréna Sparta Praha na Podvinném Mlýně, velká očekávání na začátku složité sezóny ovlivněné zdravotními komplikacemi COVID-19. Domácí Lvi chtějí přilákat větší počet diváků a nabídnout jim lepší komfort při návštěvě volejbalového zápasu extraligy mužů. Svou premiéru „Lví smečka“ zvládla a v rámci 2. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 porazila Zlína a tak připsala si první body do tabulky.

V prvním setu už se zdálo,  že Lvi měli set pod kontrolou. Za stavu 20:16 však přišla nepochopitelná série chyb domácích, která přivádí Zlín k otočení setu a do vedení 21:24. Zázraky se však staly  a  Lvi zázračně otočili  koncovku a zvítězili v setu 27:25.

Od začátku druhého setu  Lvi vedli  8:2 a posléze 16:10. Zlínští hráči se moc nebránili a  tak domácí přesvědčivě vítězili v dalším setu 25:15.

Třetí set byl vyrovnaný. Na ukazateli skóre byl stav 15:15 i  20:20, ale závěr patřil Pražanům, kteří set vyhráli  25:20 a celkem vítězili ve druhém kole UNIQA volejbalové extraligy 3:0.

„Spokojenost s výsledkem. Pro nás důležitá výhra po prohře v prvním kole. Je to z naší strany ale strašně upracované. Chybí lehkost, kterou už máme víc v tréninku. Potřebujeme ji dostat co nejdřív do zápasu. Dnes to bylo hrozně vidět na servisu, na vykrývání, v obraně, v poli. Tam „vyrobíme“ chyby, které na tréninku neděláme, a zbytečně to potom sráží náš výkon. Máme další týden tréninku před sebou a musíme tvrdě pracovat," řekl po utkání Tomáš Pomr, trenér Lvi Praha.

Praha  27. září 2020

VK Lvi Praha – VSC Fatra Zlín 3:0 (27:25, 25:15, 25:20)

Rozhodčí: Gall J., Grabovský Z., na čarách Michálková D., Zich J. *  Počet diváků: 300

LVI Praha: Janouch, Skakić, Král, Mihajlović, Smith, Nedeljković, libera Ježek, Havlas. Střídal: Toman

Zlín: Navláčil, Šulc, Žák, Varous, Čech, Kozák, libero Motyčka. Střídal: Lamri

(mk, SportovníListy.cz, cvf.cz, foto: Jiří Růžička)