Překvapivá změna trestu pro hradecký Mountfield za napadení Lubiny


Naprosto bezprecedentní selhání pořadatelské služby, ke kterému došlo během východočeského hokejového derby Hradce Králové s Pardubicemi, musela řešit disciplinární komise hokejového svazu.

Ta vynesla v první instanci relativně mírný rozsudek, který se nelíbil pardubickým funkcionářům, zejména v porovnání s tresty právě jim v nedávné minulosti uloženými. Proto se ihned odvolali, hokejoví soudci zasedli znovu a zásadním způsobem revokovali své rozhodnutí.

Hokejový klub Mountfield Hradec Králové musí zbytek svých zápasů v právě probíhající sezoně dohrát v exilu. Pikantní je určení onoho zimního stadionu. Má jím být Budvar aréna v Českých Budějovicích, tedy místo, odkud byl Mountfield před pár lety administrativně přestěhován současným majitelem klubu právě do Hradce.

Že hradečtí hokejisté tam nebudou mít právě domácí prostředí, je nabíledni. Co k tak drakonickému trestu vedlo? Podle zákulisních zpravodajů je to zejména proto, že funkcionáři Mountfieldu se nevědomě přiznali k neschopnosti zajistit bezpečí hostujícímu týmu. Hájili se totiž tím, že hostujícímu trenérovi nabízeli cestu do šaten přes ledovou plochu a k napadení tak nemuselo vůbec dojít. Z nastalé situace mají radost majitelé HC Motor České Budějovice, kteří připravují pro hradecké hokejisti zajímavou nájemní smlouvu, reflektující morální útrapy jim dříve způsobené.  

Budou se snižovat platy v hokejové lize?

Koukalová se vrací!

Klinika najde své využití – sídlo sportovní agentury


Fotbalová Sparta posiluje management Petrem Břízou

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)