Překvapivá změna trestu pro hradecký Mountfield za napadení Lubiny


Naprosto bezprecedentní selhání pořadatelské služby, ke kterému došlo během východočeského hokejového derby Hradce Králové s Pardubicemi, musela řešit disciplinární komise hokejového svazu.

Ta vynesla v první instanci relativně mírný rozsudek, který se nelíbil pardubickým funkcionářům, zejména v porovnání s tresty právě jim v nedávné minulosti uloženými. Proto se ihned odvolali, hokejoví soudci zasedli znovu a zásadním způsobem revokovali své rozhodnutí.

Hokejový klub Mountfield Hradec Králové musí zbytek svých zápasů v právě probíhající sezoně dohrát v exilu. Pikantní je určení onoho zimního stadionu. Má jím být Budvar aréna v Českých Budějovicích, tedy místo, odkud byl Mountfield před pár lety administrativně přestěhován současným majitelem klubu právě do Hradce.

Že hradečtí hokejisté tam nebudou mít právě domácí prostředí, je nabíledni. Co k tak drakonickému trestu vedlo? Podle zákulisních zpravodajů je to zejména proto, že funkcionáři Mountfieldu se nevědomě přiznali k neschopnosti zajistit bezpečí hostujícímu týmu. Hájili se totiž tím, že hostujícímu trenérovi nabízeli cestu do šaten přes ledovou plochu a k napadení tak nemuselo vůbec dojít. Z nastalé situace mají radost majitelé HC Motor České Budějovice, kteří připravují pro hradecké hokejisti zajímavou nájemní smlouvu, reflektující morální útrapy jim dříve způsobené.  

Budou se snižovat platy v hokejové lize?

Koukalová se vrací!

Klinika najde své využití – sídlo sportovní agentury


Fotbalová Sparta posiluje management Petrem Břízou

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Boj o fotbalové nafukovací panny

31.5.2020 09:00:00

Tak se nám konečně rozjela fotbalová liga. Byl to ale zvláštní pohled. Prázdné tribuny si před pár týdny jen stěží dovedl někdo představit. Pamatujeme si, jak se slávisté velmi rozčilovali, když ...