Pražský maraton opět ovládli Afričané, zvítězil Keňan Kandie a Etiopanka Yebrgual Meleseová

Vítězem Pražského maratonu se stal v čase 2:08:32 Keňan Felix Kandie. Druhý skončil jeho krajan Evans Chebet, třetí doběhl favorizovaný Etiopan Deribe Robi. Závod žen ovládla Etiopanka Yebrgual Meleseová výkonem 2:23:49. Mistry Česka se stali Vít Pavlišta a Šárka Macháčková.

Titul českého mistra získal Vít Pavlišta, který výkonem 2:17:51 výrazně překonal své osobní maximum.

Kandie, jenž doběhl v březnu 2015 devátý při Pražském půlmaratonu, tentokrát zvítězil o 18 sekund před dalším Keňanem Evansem Chebetem. Třetí doběhl v 21. ročníku závodu favorizovaný Etiopan Deribe Robi. Za traťovým rekordem Keňana Eliuda Kiptanuie z roku 2010 zaostal Kandie bezmála o tři minuty.

Blíž měla k nejrychlejšímu času Pražského maratonu Meleseová, kterou od čtyři roky starého rekordu Keňanky Lydie Cheromeiové dělila minuta a 15 sekund. Druhá doběhla s minutovou ztrátou Portugalka Sara Moreirová, někdejší medailistka z mistrovství Evropy v běhu na 5000 metrů, a třetí byla další etiopská vytrvalkyně Letebrhan Haylayová. Nejrychlejší českou běžkyní byla Šárka Macháčková.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje ...

Nutno podoktnout, že závodu na 41,195 metrů se v ulicích hlavního města za slunečného počasí zúčastnilo zhruba deset tisíc běžců.