Praha viděla zatím nejhezčí utkání MS ... Švédsko - Kanada 4:6

[ title]
Hokejisté Kanady ukázali na mistrovství světa, že není pro ně problém, obrátit skore z 0:3 na 3:3 a nakonec vyhrát s šestibrankovou nadílkou. Jejich soupeřem byl silný tým Švédska.

Zápas, který měl spád, hodně dramatických situací,  byl skvělou propagací ledního hokeje. Mezi diváky bylo i hodně Čechů a někteří i se smylem pro humor se nechali slyšet svým  fanděním  "Češi do toho!" Na ledě byl však jen jediný Čech a to rozhodčí Lhotský.

Kanaďané v utkání základní skupiny A v Praze sice se Švédskem prohrávali 0:3 a ještě v polovině třetí třetiny 3:4, leč  nakonec zvítězili 6:4 a zůstávají dál s plným bodovým ziskem v čele tabulky s celkovým skóre 28:8 po čtyřech odehraných zápasech. Švédové na turnaji poprvé prohráli, ale o výsledek bojovali až do konce zápasu.

Za stavu 4:5, kdy  hráli Švédové  bez brankáře, dostali šestý gól, ale hra bez muže s výstrojí v kleci se hokejistům ze severu natolik líbila, že hráli přesilovku 6:5 do konce zápasu i když prohrávali o dvě branky.

Sportovnilisty.cz byly na místě děje  ...

V kroužku najdete puk, který propadl za brankáře Nilssona
To se to dávají  góly, když je prázdná branka ...
Tady je pěkná tlačenice


Mistrovství světa v hokeji - skupina A
Praha 6. května 2015

Švédsko - Kanada 4:6 (3:0, 1:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 6. Lander (Eriksson, Granberg), 18. Rask (Klefbom, Lindholm), 18. F. Forsberg (Eriksson, Klingberg), 36. Möller (Sjögren, Ekman-Larsson) - 27. Ekblad (Burns, O'Reilly), 32. Hall z trest. střílení, 35. Couturier (Ekblad), 51. Wiercioch (Eberle, Crosby), 54. Ennis (Hall, Spezza), 59. Seguin (O'Reilly). Rozhodčí: Wehrli (Švýc.), Rönn - Puolakka (oba Fin.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 16 695.
Švédsko: Nilsson - Klefbom, Ekman-Larsson, Klinberg, S. Kronwall, Granberg, Ekholm - F. Forsberg, Lander, Eriksson - Lindström, Sjögren, Möller - Lindholm, Rask, Ericsson - Hjalmarsson, J. Lundqvist, Josefson. Trenér: Pär Marts.
Kanada: Smith - Burns, Hamhuis, Savard, Wiercioch, Barrie, Muzzin, Ekblad - Spezza, Crosby, MacKinnon - Seguin, Giroux, Ennis - Eberle, Duchene, Hall - Toffoli, O'Reilly, Eakin - Couturier. Trenér: Todd McLellan.

(ps, Sportovnilisty.cz)