Praha kandiduje na pořádání olympiády


Pirátské vedení pražského magistrátu ve snaze vylepšit svoji pošramocenou pověst při podpoře sportu podalo kandidaturu na pořádání historicky prvních olympijských her ve stále populárnějších e-sportech. Rozhodnutí padlo po mimořádně úspěšném novoročním videomapingu, jenž nahradil tradiční pražský ohňostroj, a který pouze nepřející škarohlídi označovali za propadák.

Piráti doufají, že hry získají i díky příslibu, podle kterého si budou moci účastníci ve volných chvílích těžit bitcoiny, návrh smlouvy se státním podnikem ČEZ o vyšším odběru elektrické energie je již na stole primátora Hřiba. Ten sám údajně dostane divokou kartu ve hře Metropole, ve které má šanci zúročit své bohaté zkušenosti při plánování rozvoje hlavního města.

Piráti poukazují i na fakt, že na rozdíl od tradičních olympijských her není nutné stavět nákladnou infrastrukturu, na níž jsou později napojeny problémy s její udržitelností. Centrem her se stane samotný magistrát hlavního města, klub Pirátů se zavázal na dobu konání opustit své prostory a dokonce je i uklidit.  

Kouč Varaďa za katr?

Kde opravdu skončí trenér Vrba?

Pardubice opět mění trenéra


Harrachovské můstky s novou vizí

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)

Drahá oslava slavistického titulu

12.7.2020 09:00:00

O možnosti, že by Slavie nevyhrála mistrovský titul, nepochyboval od zimní přestávky nikdo, snad kromě vybrané skupiny epidemiologů a hygieniků, kteří mohli oslavy narušit svými administrativními...