Závodníci z celého světa na XV. ročníku Memoriálu Milana Kadlece v moderním pětiboji

[ title]
Praha znovu přivítá nejlepší juniorské moderní pětibojaře. Vlajky třinácti zemí včetně exotické Guatemaly či Mexika se už tento pátek a sobotu objeví ve startovních listinách letošního Memoriálu Milana Kadlece. Tradiční juniorský závod v moderním pětiboji, který je zároveň klasifikován jako Mezinárodní mistrovství České republiky, bude Praha hostit už popatnácté.

"Připomínáme si tak jméno jednoho z našich nejlepších pětibojařů historie," odkrývá základní myšlenku tradičního pražského podniku jeho hlavní pořadatel Daniel Kašpar.

Memoriálu, který se uskuteční v pátek 19. května a v sobotu  20. května 2017, se zúčastní na sedm desítek juniorů z třinácti zemí.

"Po mistrovství světa a Evropy je to celosvětově třetí největší akce pro juniory, která se vůbec pořádá," vyzdvihuje Kašpar. Prestižní závod, který se uskuteční na Julisce a v poděbradském jezdeckém areálu, může být podle něj pro mladé pětibojaře odrazovým můstkem do elitní, seniorské kategorie. "Dá se říct, že kdo tu dokáže uspět, nemívá potom problém s přechodem do seniorů. Když někdo dokáže uspět na Kadlecovi, je to určitý signál, že už je to hotový závodník."


Oblíbeným pražským podnikem prošly i současné české hvězdy. "Já to vždycky bral prestižně. Dokonce se mi povedlo jednou, možná dokonce dvakrát vyhrát," vzpomíná olympijský vítěz z Londýna David Svoboda. "Milana Kadlece obdivuji, bohužel jsem ho nikdy nepoznal osobně. S pětibojem jsem začal v roce 2001 a to byl zrovna ten rok a to léto, kdy on zemřel," lituje.

"Každopádně je super, že Memoriál vznikl a pokud se nestane něco mimořádného, zase se půjdu na juniory podívat a zafandit jim."

Patnáctý ročník Memoriálu Milana Kadlece se uskuteční za podpory Armádního sportovního centra Dukla a Magistrátu hlavního města Prahy.

Milan Kadlec (3.12.1958 - 24.8.2001)

Milan Kadlec se do sportovní historie zapsal jako několikanásobný medailista z mistrovství světa i Evropy. Na osmi světových šampionátech v řadě se navíc umístil v nejlepší osmičce. Koncem léta roku 2001 v pouhých dvaačtyřiceti letech tragicky zahynul.
(ps, ČSMP, SportovniListy.cz, foto: TJ Dukla Praha)