Závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu po třech letech opět v Čechách

Závod Světového poháru ve freestyle snowboardingu mužů a žen se po kratší odmlce opět vrací do České republiky, a to v tradiční poslední zastávce sezóny, kterou hostí horské středisko Špindlerův Mlýn. Audi Snowjam 2020 se za účasti světové snowboardové špičky uskuteční od 17. do 21. března 2020.

Jak říkám ...„Jsem rád, že se nám podařilo pro letošní rok zajistit podporu partnerů, areálu a kraje. Můžeme tak po tříleté odmlce závod Audi Snowjam zorganizovat. V České republice nebyla v posledních letech jediná akce představující vrcholový freestyle snowboarding, a tak nás těší, že právě na Audi Snowjam budou mít diváci možnost na vlastní oči vidět, kam se světový snowboarding za poslední tři roky posunul,“ řekl Martin Černík, zakladatel závodu a jeden z hlavních organizátorů, který zároveň plní funkci hlavního trenéra české snowboardové reprezentace.

Celá série letošního FIS Světového Poháru v disciplíně slopestyle má celkem šest zastávek – dvě v USA a po jedné ve Švýcarsku, Itálii, Kanadě a Čechách. Po závodě Audi Snowjam dostanou tedy jezdci kromě cen za dosažené umístění v závodě i Křišťálové glóby pro celkové vítěze ve svých kategoriích. Audi Snowjam bude přenášen živě nejen České Televizi, ale i do zahraničí.

Podrobný program závodů i doprovodný program budeme postupně zveřejňovat na webu www.snowjam.cz , FB: https://www.facebook.com/snowjam.cz/ a IG: snowjamcz

V letošním roce bude finále celého závodu v sobotu 21. března 2020 ve 12 hodin a večer akci zakončí divácky atraktivní exhibice v disciplíně Big Air – Snickers Best Trick.

Vstup na akci je zdarma.

Doprovodný program bude opět přímo v srdci skiareálu Špindlerův Mlýn – Sv. Petr, kde na venkovním podiu a v krytém prostoru o ploše 1000 metrů čtverečních návštěvníci zažijí skvělou show. Kulturní program, který je nedílnou součástí akce, zahrnuje dva večery plné koncertů a dj setů ve stylu Rocku, Hip Hopu, Reggae a taneční hudby.  Z domácí špičky se představí například kultovní formace PSH nebo Kapitán Demo. Pro další interprety sledujte naše stránky a FB.


Program
Pátek 20. března 2020 Kvalifikace
•    10:00 – 14:00 Kvalifikace mužů a žen (Snowpark)

Sobota 21. března   2020 Semifinále a Finále
•    09:30 – 11:30 Semifinále mužů a žen
•    12:00 – 14:20 Finále mužů a žen
•    14:30                Dekorování vítězů
•    18:30 – 19:50 Snickers BEST TRICK (Big air)


(at, Snowjam.com, SportovniListy.cz, foto: Snowjam.com)