V Praze pod Petřínem vrcholí oslavy 130. výročí Klubu českých turistů

[ title]
Výstupem na Petřín v Praze končí v pondělí 11. června 2018 třídenní oslavy 130. výročí od založení Klubu českých turistů.

Od 15 do 17 hodin se  od sídla KČT v Revoluční č. 8, Praha 1 mohou příznivci turistiky  vydat na pochod s názvem Výstup na Petřín. Na trase bude pro zájemce připraveno příležitostné poštovní razítko s motivem 130 let KČT.

"Vzhledem k termínově neupřesněným úpravám vrcholu Petřína v průběhu června 2018 jsme cíl pochodu přesunuli pod Petřín do Zahrady Kinských na Smíchově (vchod „u tanku“). Zde bude pro účastníky připraven doprovodný kulturní a turistický program – např. turistický mini závod, exhibice mistra světa v ovládání dlouhého biče Ládi Šína Gina, country a folkové písničky zahraje skupina Třetí dech z Prahy, bude možné prohlédnout si expozici Národopisného muzea, sběratelé jistě uvítají možnost zakoupení turistických vizitek a nálepek, turistických známek a dalších suvenýrů k 130. výročí KČT," píše se v návodném popisu trasy vydané Klubem českých turistů.

"Můžete i jen tak spočinout v příjemné atmosféře zahrady, abyste se občerstvili před závěrečným výstupem na vrchol Petřína a třeba i na rozhlednu," dočtete se ještě v návodu na akci k výročí KČT.(ps, KČT, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)