V osmifinále Ligy mistryň čeká na děvčata ze Slavie Praha Arsenal

Fotbalistky Slavie si v osmifinále Ligy mistryň zahrají s anglickým Arsenalem. Slávistky začnou dvojzápas 16. nebo 17. října 2019 na domácím hřišti v Edenu, odveta v Londýně bude na programu 30. nebo 31. října 2019.

Slávistky postoupily do osmifinále poté, co hladce vyřadily v 1. kole skotský Hibernian. Venku zvítězily 4:1 a v domácí odvetě dokonce 5:1.

Slavia Praha v minulé sezoně došla podruhé za sebou a celkově potřetí do čtvrtfinále Ligy mistryň. Slávistky byly vzhledem k šestému nejvyššímu koeficientu z 16 týmů při losu v koši se silnějšími, nasazenými týmy. Hráčky Arsenalu jsou úřadujícími anglickými mistryněmi a v současnosti vedou ligovou tabulku. V Lize mistryň ale letos hrají poprvé od roku 2014, proto figurovaly mezi nenasazenými týmy. Slavia byla z nasazených týmů vylosována jako předposlední a původně k ní bylo přiřazeno Atlético. V obou losovacích koších ale poté zůstaly už jen dva anglické týmy, a protože žádný z klubů nesměl narazit na celek ze své vlastní asociace, dvojice Slavia - Atlético musela být rozdělena, ke Slavii byl dolosován nenasazený tým - Arsenal a k Atlétiku tým nasazený - Manchester City.


Jak říkám...„Myslím si, že zápasy s takovým soupeřem jako je arsenal nebudou vůbec lehké. Soufám, že zvučné jméno soupeře přiláká hodně lidí na domácí zápas v Edenu a vytvoří vítěznou atmosféru. Věřím, že se na oba zápasy připravíme po všech stránkách a zvládneme je pro postup do dalšího fáze ligy mistryň uděláme vše, co bude v našich silách," komentovala los brankářka Lukášová.

SportovníListy.cz rovněž napsalyOdezírali jsme z tuctu a z jednoho obrázku ze zápasu fotbalistek Slavie Praha v Edenu

(ps, SK Slavia Praha, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)