V Jičíně se pojede poprvé o cyklokrosové medaile republikového šampionátu

Poprvé se o mistrovské cyklokrosové medaile bude letos bojovat v Jičíně. Již devětašedesátý šampionát se pojede v neděli 12. ledna 2020 a medaile ti rozdělí elitní jezdci kategorií mužů a žen a po několikáté přestávce je obdrží i jezdci kategorie U23 mužů. Ženy vyrazí na trať v 9:45 hodin a muži v 11:00 hodin.


Jak říkám..."Šampionát jsme pořadatelům z Jičína přidělili po dlouhé rozvaze. Ředitel závodu Petr Kordík dlouhodobě v minulých letech odváděl dobrou práci, proto se v Jičíně poprvé pojede o mistrovské medaile. Celý seriál Toi Toi Cupu byl organizovanán na vysoké úrovni, dva závody byly vysílány v přímém přenosu a čtyři ze záznamu, všechny s vysokou sledovaností. Letos jsme registrovali rekordní účast přihlášených jezdců, kterých bylo celkem 2780 ze 14 států. V tom vidím veliký posun a cením si velmi dobré odezvy především ze strany cizinců," řekl na setkání se zástupci médií  Petr Balogh, předseda cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky, který přiznal, že nemá cenu si nalhávat, že náš cyklokros neprožívá nejlepší období.

"Právě i proto kandidujeme na pořadatelství mistrovství světa pro rok 2024, myslím si, že by to opět mělo nastartovat náš cyklokros a dostat jej tam, kde jsme byli před léty," řekl  Petr Balogh.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Na šampionát se těší i prezident ČSC Petr Marek.


Jak říkám..."Byl jsem na většině závodů Toi Toi Cupu, pořadatele z Agentury cyklistika musím pochválit za zajištění všech podniků na vysoké úrovni což oceňují i zahraniční jezdci. Mám radost, že startuje plno dětí a mládeže. I když nyní žádné velké výsledky nemáme, tak příslib do budoucnosti zde vidím velký. Určitě se nám šampioni narodí," řekl  Petr Marek.

V Jičíně novodobou historii cyklokrosu začal psát před šesti lety Petr Kordík a nyní již stojí v čele pořadatelského týmu domácího mistrovství.

"V minulé sezoně jsme poprvé pořádali velký Toi Toi Cup, letos již máme šampionát a to mě velmi těší. Trať se stále ještě neustále se vyvíjí, lesopark Čeřovka je téměř v centru Jičína. A raritou je, že vede i na bunkru, který byl stavět jako protiatomový kryt. Okruh je dlouhý 2600 metrů s převýšením 70 metrů ve dvou stoupáních. A fanoušci se mohou těšit, trať je perfektně přehledná, z jednoho místa uvidí diváci jezdce pětkrát, neustále budou mít přehled co se na trati děje," řekl Petr  Kordík a dodal, že pro prvních 999 diváků se vstupenkou za 70 Kč je připraven párek a rohlík zdarma.

Reprezentační kouč Petr Dlask, který je pětinásobným českým šampionem, předpokládá zajímavý a vyrovnaný závod.

"Kromě Michaela Boroše jsou na tom dobře Tomáš Kopecký, Josef Jelínek, Tomáš Paprstka, Jan Nesvadba a Emil Hekele. Motivace pro mladé je, že se budou rozdělovat medaile i v kategorii U23," řekl Petr Dlask.

(ps, Český svaz cyklistiky, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)