V Holých Vrších na Mladoboleslavsku na mistrovství ČR pojede i Zdeněk Štybar

[ title]
V očekávání fanoušků cyklistiky je mistrovství republiky v cyklokrosu, které se bude konat v sobotu 12. ledna 2019 v Holých Vrších na Mladoboleslavsku.

A co by mělo být největším lákadlem? Očekává se totiž start trojnásobného mistra světa mezi cyklokrosaři Zdeněk Štybar a olympijského vítěze  ze závodu cross country horských kol v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý. Účast obou hvězd cyklistického světa potvrdila na setkání se zástupci médií  v Praze ředitelka závodu Olga Šimůnková.

Pro třiatřicetiletého Štybara, světového šampiona elitní kategorie z let 2010, 2011 a 2014, bude závod v Holých Vrších na Mladoboleslavsku příležitostí získat opět mistrovský titul. 

V současnosti totiž  Štybar jakožto silniční profesionál jezdí závody v terénu pouze doplňkově.

"Mohu oznámit, že v sobotu bude na startu Zdeněk Štybar a jedno ze startovních čísel si na sebe připne také Jaroslav Kulhavý," oznámila hrdě Šimůnková a dodala, že Štybar přiletí jen kvůli šampionátu ze Španělska, odjede závod a bude se muset zase vrátit ke zbytku týmu Deceuninck-QuickStep na soustředění do Calpe.

"Přemlouvání nebylo žádné, protože Zdeňka známe řadu let a vždy to bylo naše přání. Zdeněk na trati vždy trénoval, ale závod tam nikdy nejel. Říkala jsem mu, že bych byla hrozně ráda, kdyby tam někdy závod v krosu jel. Odpovídal mi na to obvykle větou, ať se nebojím, že to jednou vyjde. A teď je to tady. I tátovi tím udělal obrovskou radost," řekla Šimůnková.


"Bude to svátek pro český cyklokros. Ladili jsme to celý prosinec. Vánoční závody se Zdeňkovi povedly, cyklokros ho naplňuje, šéfové stáje mu nedali zákaz. Je tam i ve hře konec sezony, že by tam jel jeden závod Světového poháru. Mistrovství světa ale dostal bohužel rezolutně zakázáno, neboť z pohledu týmu je ta trať vysloveně proti němu, tam si nepřejí, aby startoval," dodal k republikovému šampionátu  reprezentační trenér Petr Dlask.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)