Unikátní pražský park Stromovka bude dějištěm unikátní O2 Pražské štafety

[ title]
Jedním z nejrozsáhlejších běžeckých parků metropole budou 13. června a ještě 14. června 2018 svištět nebo jen pobíhat  čtyřčlenné týmy, kterým budou dobrou naládu navozovat pod širým nebem  koncerty  hudebních skupin. Ano taková je O2 Pražská štafeta. Závod organizovaný RunCzech v roce 2018  ve dvou dnech poběží celkem osm tisíc běžců, kteří z pražské Stromovky učiní  běžecký festival.  Běžci i fanoušci si navíc po závodě mohou poslechnout  koncerty, a to ve středu 13. června  Mydy Rabycad a ve čtvrtek 14. června 2018  Klara & The Pop.

O2 Pražskou štafetu ti, kteří to do Stromovky mají daleko nebo  se na závod nedostanou, mohou sledovat v přímém přenosu, premiérově na sportovním kanále O2 TV.

O2 Pražská štafeta samozřejmě splňuje veškeré nároky, na které jsou běžci ze závodů RunCzech zvyklí, ale přece jenom se od ostatních běhů trochu liší.


Jak říkám..."Štafeta pro nás není klasickým závodem – čas se sice měří, ale o výhru tu až tolik nejde. Chceme, aby si skupinky kamarádů, kolegů nebo příbuzných užily pohodový den vyplněný sportem a přitom si mohly udělat malý piknik, poslechnout si kapely a zkrátka být spolu," řekl ke štafetě prezident organizačního výboru RunCzech a předseda komise silničních běhů IAAF Carlo Capalbo.

"Každý běžec navíc získá voucher na O2 TV na měsíc zdarma. Svůj sportovní výkon tak může zhlédnout až sedm dní zpětně po odvysílání přenosu až na čtyřech zařízeních – televizi, mobilu, tabletu nebo notebooku, aniž by si pořizovali set-top-box. Jinak do štafety se přihlásilo přes sto týmů složených ze zaměstnanců O2, které ještě přijde podpořit přes 300 fanoušků. Nadace O2 za každý tým věnuje 5 tisíc korun na Linku bezpečí – částka může dosáhnout výše půl milionu,“ popsala účast O2 TV za O2 Marie Mališková.

Na štafetě také letos nebude chybět hlavní charitativní partner, kterým je Yellow Ribbon Run. Takzvaný Běh se žlutou stužkou dává druhou šanci těm, kteří si odpykali svůj trest ve vězení a chtějí začít nový život.

"Chceme ukázat, že i bývalý vězeň může být slušný člověk, pokud dostane druhou šanci. V naší věznici ve Světlé nad Sázavou máme 80% zaměstnanost a chceme, aby přinejmenším takovou měli všichni vězni i po svém propuštění," vysvětlila  projekt Yellow Ribbon Run jeho zakladatelka a ředitelka ženské věznice ve Světlé nad Sázavou Gabriela Slováková.

"Stejně jako běžci, musí i vězni prokázat velkou trpělivost a odhodlání, aby si dali svůj život dohromady. Integrace lidí s trestní minulostí je klíčová a jsme moc rádi, naše iniciativa nachází ve společnosti stále větší ohlas," doplnila další informace Dagmar Doubravová, ředitelka zprostředkujícího Centra Rubikon.

Ve startovním poli asi potkate také tři členy kapely Zrní. "Kluky v naší kapele jsem do běhání tak trochu uvrtal, ale i tak doufám, že zaběhneme dobrý čas a budeme hodně rychlí. Pro všechny závodníky jsme připravili také běžecký playlist, který můžete najít na našem kanálu na Spotify," pochlubil se houslista Zrní Honza Fišer.

Za skupiny  Mydy Rabycad a Klara & The Pop, které pohovořily zpěvačky těchto hudebních formací.

"Jako muzikanti běháme spíš na pódiu nebo do cukrárny, takže na štafetu si ještě netroufám. Každopádně všechny sportovce podpoříme a zahrajeme průřez všech našich písniček," slíbila Klára Vytisková z kapely Klara & The Pop. 

"Musím se přiznat, že skloubit běhání s muzikantským životem je hodně obtížné. Občas vyběhnu, ale s nastávající letní koncertní sezonou bohužel není na trénink moc času," přiznala Žofie Dařbujánová z Mydy Rabycad, která  občas běžecké boty obouvá.Mydy Rabycad na O2 Pražské štafetě zahrají ve středu 13. června, Klara & The Pop ve čtvrtek 14. června 2018. Oba koncerty začínají ve 20 hodin a vstup na ně je zdarma.

Součástí O2 Pražské štafety je hned několik doprovodných závodů. Pro nejmenší závodníky, děti od dvou do osmi let, je určený Bambini Run. Zdravotnický běh je pro lékaře, zdravotníky nebo sestřičky, Chambers Cup poběží zaměstnanci a členové obchodních komor. Šanci poměřit své síly mají i zaměstnanci Ministerstva zahraničí ČR a pracovníci všech velvyslanectví a ambasád v ČR, těm je určený Diplomatic Cup a členům České bankovní asociace patří Bank Cup.

O2 Pražská štafeta se na Výstavišti v pražských Holešovicích po oba dny rozeběhne v 18 hodin.


(ps, Run Czech, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)