Sport SportovníListy.cz našly i na Veletrhu vědy v Praze v Letňanech

Na veletrhu si ve virtuální realitě můžete zapilotovat letadlo, sáhnout si na závodní formulové vozy českých univerzit nebo si prohlédnout vůz Porche složený z dílků stavebnice Lego, ale pozorovat můžete i další zajímavosti. To vše je k mání na čtvrtém ročníku Veletrhu vědy, který probíhá ve dnech 7. června až 9. června 2018 v hale letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Program plný vědeckých zajímavostí je pro všechny zájemce zdarma.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Nutno dodat, že jednu z největších popularizačních událostí v České republice pořádá už čtvrtým rokem Akademie věd ČR, ale najdete tu i stánky několika českých i slovenských vysokých škol a firem. Je pravda, že své stánky na letňanském výstavišti postavili především zástupci většiny z více než padesátky pracovišť AV ČR a návštěvníci tak mají unikátní příležitost seznámit se s tím, co Akademie věd dělá – na čem zrovna pracují čeští vědci a vědkyně, o čem bádají, jaké patenty podávají a jak se jim daří ve srovnání se zahraničními výzkumníky.

Podívat se vedle akademických pracovišť můžete i na představující se univerzity, vzdělávací instituce a různé inovativní firmy.
(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)