Přijďte 5. - 10. prosince 2017 fandit českému curlingu do plzeňské haly Košutka

[ title]
Plzeňská hala Košutka bude 5. - 10. prosince 2017 hostit olympijskou kvalifikaci v curlingu a naši reprezentanti rádi ocení každého fanouška, který je přijde podpořit.

O poslední dvě letenky do korejského Pchjongčchangu se střetne sedm ženských a osm mužských týmů. Mezi nimi nebude chybět ani česká reprezentace, která bude poprvé hrát před domácím publikem. Skipové Anna Kubešková a Jiří Snítil, kteří povedou své týmy, budou čelit velké výzvě.

"Za čtrnáct let, co jsem v reprezentaci, jsem doma ještě nehrál," tvrdí Jiří Snítil.

"Oba týmy tvrdě trénovaly, aby na Olympijské kvalifikaci uspěly. Nicméně pevně věříme, že výhoda domácího prostředí, nám dá těch posledních pár procent, které mohou rozhodnout o případném úspěchu či neúspěchu," dodal  národní trenér Brad Askew.

Role českých curlerů nebude vůbec jednoduchá a podpora fanoušků je tedy na místě. Proti nim budou stát například druzí z mistrovství světa 2016 Dánové, čtvrtí ze ZOH 2014 Číňané, třetí z nedávného evropského šampionátu Italky nebo třetí z olympiády 2010 Číňanky.

Skipu českého týmu Jiřímu Snítilovi utekla účast na zimních olympijských hrách v Soči velmi těsně, a tak tentokrát doufá, že ho vpřed potáhne nejen vidina olympijské účasti, ale i čeští fanoušci.

"Vidím jako výhodu, že jsme minulou kvalifikaci hráli. Víme, do čeho jdeme. A jako velkou výhodu vidím domácí prostředí. Všichni doufáme, že to bude úžasný zážitek, že přijdou lidi a budou fandit a pomůžou nám ideálně k tomu, aby postoupily ideálně oba týmy," přeje si Jiří Snítil.

Zápasy v jednotlivých skupinách se budou hrát od úterý 5. do soboty 9. prosince 2017 a vítězové se potom utkají v nedělním finále, kde se rozhodne o obou kvalifikantech z každé kategorie. Účast české reprezentace na olympiádě v Pchjongčchangu by jistě změnila český curlingový svět, dostal by se do podvědomí, přitáhl by nové hráče, třeba i sponzory.

Chcete-li podpořit české curlery, přijeďte do Plzně a zažijte úžasnou atmosféru Olympijské kvalifikace – první vrcholné celosvětové akce pořádané na českém území. I Vaše pomoc může pomoci českým reprezentantům uskutečnit jejich olympijský sen! Denní vstupenky na základní část stojí 150 Kč, na celou akci 800 Kč a na jednotlivé rozhodující zápasy ve vyřazovací části také 150 Kč.

Prodána je již téměř polovina lístků, a tak s nákupem neváhejte. Více informací naleznete zde ... .

Kvalifikační turnaj v curlingu o postup na OH v Pchjongčchangu zahajuje ...V úterý 5. prosince 2017


Muži od 20:00 hodin
Česko  - Finsko
Dánsko - Rusko
Německo - Čína
Nizozemsko - Itálie

Ženy od 15:00 hodin

Česko  - Čína
Lotyšsko - Německo
Dánsko - Itálie


V Plzni budou začátkem prosince 2017 bojovat o účast na ZOH 2018 Češi i Češky v curlingu

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)