Prahu čeká od středy 2. října 2019 squashová show a to skvěle obsazený Czech Open

Šestnáct hráčů z první světové dvoustovky, to už tu dlouho dobu nebylo. Od středy 2. října  do neděle 6. října 2019 budou v pražském sportovním centru Hamr v Záběhlicích řádit kvalitní squashisté z Evropy, ale také z Brazílie nebo z Jordánska. A pozor – také čeští hráči vysílají do Czech Open kvalitu! O nejvyšší místa se chce porvat Martin Švec, třetí nasazený squashista. Překvapit může také Jakub Solnický nebo Viktor Byrtus, jeden z nejlepších světových juniorů.

Jak říkám...„Půjde o výjimečnou akci. Konkurence je velká, zároveň čeští reprezentanti mají velké šance,“ prohlásil Tomáš Fořter organizátor turnaje, který začne ve středu 2. října, finále je na programu v neděli od 16:00 hodin.

Jaké jsou nové trendy v jednom z nejdynamičtějších raketových sportů? To mohou diváci zjistit při návštěvě Czech Open. V něm se střetnou totiž zastánci několika rozličných strategií. Tak třeba první nasazený Dán Kristian Frost – zakládá si na protažených úderech, úsporných pohybech, a hlavně neprovést žádnou chybu. Už v červnu 2019 v Praze ovládl Prague Open, ve finále zkazil úder bez donucení pouze jednou. Právě on patří mezi hlavní favority.

Jak říkám...„Dán Kristian Frost Jje  nepříjemný hráč, dokáže využít slabin soupeřů. Rád bych ho vyzval. Ale na letošním ročníku Czech Open je spousta lidí, co může vyhrát. Těším se na to hodně, samozřejmě bych se chtěl dostat do finále a získat triumf,“ prohlásil Martin Švec, který si zahraniční turnaj PSA v České republice zahraje po několika letech a bude třetí nasazený.

Sám přitom byl ve finále těchto turnajů už šestkrát, z toho jednou vydoloval titul. Je zvyklý cestovat po celém světě – Čína, USA, Jižní Amerika… Nyní by však rád urval skvělý výsledek z domácí akce.  Jeho letošní úkol zní jasně – vyhrát PSA turnaj a dostat se do elitní stovky.

Talent Byrtus v akci

K vidění budou také další skvělí hráči, například Viktor Byrtus. Už dlouho se o něm říká, že je nástupcem squashisty Jana Koukala, několikanásobného domácího šampiona. Osmnáctiletý hráč chce jít ještě dál – vyzvat absolutní elitu. Už teď patří mezi nejlepší, stal se juniorským šampionem Evropy, s německým týmem Paderborner SC už podruhé vybojoval titul mistra Evropy mezi kluby. Významného domácího squashistu čeká přechod z juniorů mezi muže.


Jak říkám...„Proto bude důležité se prosazovat na těchto PSA turnajích, jsou pro mě velkou prioritou. V Praze se mohu dostat do finále, nebo skončit také v prvním kole. Rád bych tu první možnost,“ má jasno Viktor Byrtus.

Z domácích hráčů se na Czech Open se představí ještě Jakub Solnický, dvojnásobný finalista republikového šampionátu, dále Petr Nohel a David Zeman.

Turnaj začne ve středu 2. října 2019 zápasy prvního kola od 18:00 hodin. Semifinále je na programu v sobotu 5. října 2019 od 16:00 hodin a  finále pak ve stejný čas v neděli 6. října 2019.

(ju, SportovníListy.cz, foto: Irena Vanišová)