Partnerskou zemí veletrhu v Brně je Thajsko, které se představí i s ukázkami svého boxu

Brněnské Výstaviště opět ožívá. Budou se v něm od 16. do 19. ledna 2020  konat první výstavní a veletržní akce v tomto roce, a to dvojicí veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour 2020. Jak tvrdí organizátoři, letošní akce získávají výraznější, téměř festivalový, rozměr. Partnerskou zemí se pro letošní rok stává vzdálené, a přesto Čechy hojně navštěvované, Thajsko.

Veletrh Go oslavuje letos 30. výročí existence. Proto si organizátoři připravili pro odborné i laické návštěvníky novinku. Jak sdělil na setkání s novináři v Praze ředitel veletrhů cestovního ruchu BVV, Petr Maliňák, právě zážitky budou podstatnou částí této akce, kterou nazvali festivalem pěti kontinentů. Podle kontinentů také rozdělili velký pavilon „P“. Jednotliví vystavovatelé zde potencionálním turistům vysvětlí, co mohou v různých koutech světa čekat, popřípadě doporučí, na co se při svém putování připravit. Hosté si opravdu budou moci vybírat, protože na veletrhu najdou mnoho centrál cestovního ruchu z nejrůznějších zemí. Nebude chybět například Dominikánská republika, Maďarsko, Bulharsko, Slovinsko a další. Chybět nebude samozřejmě ani Slovensko.

Velice zajímavá bude i prezentace letošní partnerské země veletrhu Go.

Thajsko je  země plná barev, vůní, gastronomických zážitků, a pokud nemá turista smůlu na monzunové deštivé počasí, i krásné sluneční pohody.  Thajské království si už u nás vybudovalo velice dobré renomé. Důkazem toho je podle thajské turistické expertky, Wajanan Silpawornwiwat, i více jako 55 tisíc Čechů, kteří tuto destinaci navštívili v loňském roce. Naopak poměrně mnoho Thajců se zase bylo podívat v našem hlavním městě, které kdysi po celé Asii proslavil film „Láska v Praze“. V Brně se návštěvníci veletrhu mohou alespoň virtuálně pokochat krásou architektury bývalých královských měst Ayutthay či Sukhothai. Thajsko také nabízí krásné přírodní parky, úžasné scenérie a velice lákavé, čisté moře. Thajská gastronomie je sama o sobě pojmem.

Také 29. ročník veletrhu Regiontour 2020 nabízí hodně. V podstatě se tu se svojí nabídkou prezentují všechny moravské kraje a část českých.  Ti, kteří se rádi toulají po našich končinách, zde prakticky budou mít nabídku turistických destinací naší republiky jako na dlani. Své si najdou milovníci cykloturistiky, wellness, vodních sportů a speciální nabídku Jižní Moravy v podobě vinařských stezek. Samozřejmě nebudou chybět ani nabídky zdejších známých vinařství Znovínu, Znojmo, Templářských sklepů, Čejkovice či dalších vinařství. Opět se také představí několikrát oceněný vinařský cíl roku, Valtické podzemí, které s úctou obhospodařuje Vinařství Lednice ANNOVINO.

Novinkou při letošních turistických vleltrzích je největší food festival v Brně, zvaný Food Park v pavilonu „F“, který začíná o den později až v pátek 17. ledna 2020. Pavilon se prý podle organizátorů promění ve velkou přehlídku regionálních kuchyní i mezinárodní gastronomie. Akce je složená ze tří sekcí. Celorepublikvou premiéru bude mít přehlídka některých špičkových restauračních provozů, které popsal ve svém průvodci „365 aneb Gastromapa známý gurmet, Lukáš Hejlík. Sekce „Ochutnej svět“ zase hodlá oslovit zájemce o exotickou kuchyni, včetně nabídky tolik propagovaného hmyzu. Nebude chybět ani stylizovaný trh, kde si mohou návštěvníci koupit vše potřebné do kuchyně.

Pravidelně  veletrh provází i  populární cestovatelská Go Kamera, která se letos přesunula do pavilonu „P“. Hlavní téma akce je oslavou tuzemských fenomenálních cestovatelů Jiřího  Zikmunda, který se mimochodem loni dožil stovky, a jeho partnera, Miroslava Hanzelky, který bohužel toto štěstí neměl. Organizátorům se podařilo na veletrhu vystavit obě originální Tatrovky. Je to neopakovatelná příležitost, protože tato vozidla nejspíše zaujmou místo v expozicích muzeí a jejich prohlídka tak, jako zde v Brně, už asi nebude možná.


(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)