Ostrava ve dnech 8. a 9. září 2018 láká na třináctý Kontinentální pohár

[ title]
Ve dnech 8. a 9. září 2018 se odehraje na Městském stadionu v Ostravě ve Vítkovicích třináctý Kontinentální pohár. Ostrava přivítá ty největší atletické hvězdy z celého světa a dá se očekávat velkolepá podívaná.

S novinkami kolem Kontinentálního poháru seznámili novináře poprvé v Praze zástupci Českého atletického svazu a pořadatelů Libor Varhaník a Valter Boček a čeští patroni  jednotlivých kontinentů Jan Kudlička (Evropa) a Bára Špotáková (Asie a Oceánie) .

SportovníListy.cz byly na místě děje...V České republice se Kontinentální pohár uskuteční poprvé a jeho pořadatelským městem bude Ostrava, která má bohaté zkušenosti s organizací té nejkvalitnější atletiky díky Zlaté tretře. V minulosti se zde konaly také mládežnické šampionáty. V roce 2007 to bylo mistrovství světa do 17 let a v sezóně 2011 evropský šampionát do 22 let. Že je Ostrava tím pravým místem, kde by se atletická událost takového rozměru měla konat, potvrdil nedávno  i předseda IAAF a někdejší světový rekordman Sebastian Coe. 

Jinak Kontinentální pohár v Ostravě podporují čtyři zahraniční a čtyři čeští ambasadoři. Zahraniční ambasadoři se v září představí zároveň v roli kapitánů jednotlivých kontinentů. Ambasadorem Evropy se stal bývalý světový rekordman v běhu na 110 metrů překážek Colin Jackson, americké atlety bude povzbuzovat autor nejdelšího dálkařského výkonu historie Mike Powell. Zbylé dva kontinenty si „rozdělily“ dvě bývalé mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek: Asii a Oceánii povede Australanka Jana Pittmanová a ambasadorem Afriky je Maročanka Nezha Bidouaneová.

Českými patrony jsou dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková (Asie a Oceánie), trojnásobný halový mistr světa i Evropy v běhu na 400 metrů Pavel Maslák (Afrika), stříbrný medailista z ME ve skoku o tyči Jan Kudlička (Amerika) a juniorská mistryně světa ve skoku do výšky Michaela Hrubá (Evropa).

Celá Ostrava o její okolí bude žít nejenom  začátkem září 2018 atletikou, ale už v červnu 2018 na stadionu ve Vítkovicích proběhnou atletické závody dětí, při kterých bude provedeno testování  rozhodčích, jak jsou připraveni na akci, kterou Česko už dlouho nepořádalo.

Dokonce už probíhá předprodej vstupenek, které  jsou už ze 75 procent vyprodány .
(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)