Nová skladba soutěží finalového jezdeckého festivalu s nedělí ve znamení parkurů

Vrcholem Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace,  který startuje již začátkem února 2020, bude tradičně březnový Jezdecký festival.

Program březnového finále v Královicích u Slaného prošel řadou změn. Nově se začne v pátek drezurou a voltiží. Skákat se bude všechny tři dny.

Časový harmonogram Jezdeckého festivalu 2020 v Královicích u Slaného prošel optimalizací a pořadatelé představili vylepšený model soutěží. Třídenní akce proběhne ve dnech 20. až 22. března 2020.

Program bude zahájen v pátek 20. března 2020 od 8.00 hodin drezurními soutěžemi. Nebude se jednat již o volné sestavy na hudbu, ale o tradiční úlohy na stupních obtížnosti L až ST. Odpoledne bude patřit voltiži, laicky označované jako gymnastice na cválajícím koni. Divácky atraktivní program je opět připravený na páteční večer. Od 19.00 hodin odstartuje soutěž honebního skákání Speed and Music do 100 centimetrů. Dále naváže skoková soutěž Mini Maxi a na závěr se uskuteční specialita festivalu – Jump and Drive, tedy soutěžní ukázka pro dvoučlenné týmy vozataj a jezdec. Každý ze jmenovaných absolvuje předepsanou trať s překážkami a vítězství připadne týmu s nižším součtem časů.

Sobota 21. března 2020 bude zcela vyhrazena finálovým kláním Zimního jezdeckého poháru České jezdecké federace ve skocích i spřežení. Finále seriálu se pojede v jednotlivých kategoriích jako dvoukolová soutěž a jezdci, kteří ho dokončí na prvním až dvacátém místě, budou ohodnoceni body od dvaceti k jednomu. Do konečného pořadí poháru se započítají dva nejlepší výsledky z předešlých kvalifikačních závodů a k tomu body získané ve finále. V případě jejich rovnosti rozhodne lepší umístění v samotném finále.

V 8.00 hodin se představí nejdříve jezdci skokové pony túry v dvoukolové soutěži hendikep LP bez rozeskakování, v tomto modelu budou pokračovat i účastníci malé túry na úrovni L* (115 cm) a nakonec i finalisté velké túry s obtížností S* (125 cm). V 15.00 hodin se dostanou ke slovu kvalifikovaní vozatajové, a to nejdříve v jednospřeží, dále ve dvojspřeží a na samý závěr dne ve čtyřspřeží.

Nedělní program 22. března 2020  zahájí v 8.00 hodin rámcovými soutěžemi v parkurovém skákání a vyvrcholí od 14.00 hodin Grand Prix Czech Equestrian Teamu. Ta se v letošním roce pojede jako dvoukolová soutěž na úrovni stupňů obtížnosti ST* a ST** (do 140 cm) a prvních deset umístěných si rozdělí dotaci třicet tisíc korun. Oficiální rozpis soutěží je nyní v procesu schvalování a v brzké době budou závody otevřené k přihlašování prostřednictvím Jezdeckého informačního systému České jezdecké federace.

Průběžné i konečné pořadí jezdců, stejně jako pravidla a další informace k Zimnímu jezdeckému poháru České jezdecké federace 2020 najdete na webu zde ... . Vše, co potřebujete vědět o Jezdeckém festivalu 2020, je zde ... .

(jm, equinet.cz, SportovniListy.cz, foto: Kateřina Navojová)