Na CREAM Bike Čeladná přijede téměř celá bikerská špička včetně Jaroslava Kulhavého

[ title]
V areálu Základní školy Čeladná bude opět živo i přes prázdniny. V sobotu 28. července 2018 se zde uskuteční již pátý ročník oblíbeného závodu CREAM Bike Čeladná. Loni výjezd na Pustevny již poněkolikáté ovládl olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý. Konkurence ale letos bude více než silná. Mezi stovkami účastníků vyčnívá téměř kompletní reprezentace v MTB, a to slibuje zajímavou podívanou.

Kromě olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého, čerstvě sedminásobného mistra České republiky v cross country, odstartují i další špičkoví závodníci a reprezentanti Pavel Boudný, Matouš Ulman, Jan Škarnitzl, Tomáš Višňovský nebo čerstvá mistryně republiky v maratonu Jana Pichlíková.

"Letos se nám poštěstilo, že reprezentace v MTB má v těchto dnech soustředění právě v Čeladné a rozhodli se závodu zúčastnit. Posouvá to akci na vyšší úroveň a zároveň je to skvělá motivace i pro ostatní účastníky. To je právě na závodu CREAM Bike Čeladná unikátní. Málokdy se stane, že máte možnost poměřit své síly v přímém závodě s bikerskou špičkou," pochvaluje si Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Pár dní před závodem se tradičně konala i vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým, kdy mají účastníci jedinečnou možnost projet si část reálné závodní trasy s předstihem. I když jde především o zábavu, je vidět, že bikeři závod nepodceňují a chtějí být co nejlépe připraveni.

"Projela se asi stovka bikerů, bylo to moc příjemné. Jelo se hlavně na pohodu a výletním tempem, aby lidé nasáli atmosféru a projeli se s profesionály. Přece jen při samotném závodě se s námi moc nepotkají," popsal středeční den Jaroslav Kulhavý. Jako loňský vítěz bude mít letos o motivaci rozhodně postaráno.

"Musím uznat, že letos je to nejlépe obsazený ročník. Určitě to bude o hodně rychlejší závod, pojedeme ho sice v rámci tréninku, ale rozhodně v závodní intenzitě. I tak myslím, že to bude pro lidi skvělé. Když jsem já začínal, nebyly takovéto závody, kdy jezdíte pohromadě s reprezentanty. Je skvělé, že můžeme takhle motivovat ostatní, především děti, ke sportu,“ dodal Jaroslav Kulhavý, který se nyní intenzivně připravuje na poslední velké závody sezony, a to Světový pohár, mistrovství Evropy a světa.

Ještě než se v sobotu 28. července 2018 na Pustevny vypraví dospělí závodníci, absolvují v areálu Základní školy Čeladná svůj závod na pětisetmetrovém okruhu děti.

Dospělí šlápnou do pedálů opět ve dvou prověřených trasách. Hlavní závod na 50 km (s převýšením 1 200 m) odstartuje v 11:30 hodin, závod na 22 km (s převýšením 400 m) následuje od 11:45 hodin. Trasa povede z obce Čeladná lesními cestami na hlavní hřeben Moravskoslezských Beskyd.

Trasy vedou tak, aby nenarušovaly zásadním způsobem chráněné lokality a neuškodily tak překrásné beskydské krajině. O to se stará bývalý reprezentant na horských kolech Radim Kořínek. „Je to vždycky výzva, protože musíme respektovat, že se jedná o chráněnou oblast. I když jsme museli trochu improvizovat, partner CHKO Beskydy nám opět vyšel maximálně vstříc. Myslím si, že se nám podařilo opět připravit atraktivní trať, kde nechybí asfaltové úseky či průjezdy potokem. Je to hezká, členitá trasa. Letos jsme ubrali trochu single trailů, které byly těžké, tak si možná lidé trochu uleví a závod bude rychlejší. Na trase máme asi 35 hlídek, takže i pro bezpečnost jsme udělali maximum. Těším se na závod i té elitní skupiny. Přijedou nejlepší maratonci i cross country bikeři a rozhodně si nic nedarují,“ říká Radim Kořínek.

Pro nejrychlejší bikery a bikerky je připravena horská prémie v podobě luxusních hodinek. Také první žena a muž v cíli v hlavním závodu na 55 km – mimo skupinu Elite – obdrží dárek, a to outdoorový mobilní telefon CAT. Odměna nemine ani nejúspěšnější rodinný tým.

Na samotný závod ještě před startovním výstřelem nažhaví závodníky i diváky seskok parašutistů Compact Skydive Team. Odpolední blok doprovodných aktivit pak slibuje další skvělou podívanou – exhibiční vystoupení biketriality Petra Krause, jehož součástí bude i dětská biková školička, vystoupení členů klubu TJ Rožnov pod Radhoštěm na trampolínách a autogramiáda Jaroslava Kulhavého. Nedílnou součástí akcí Seven Days Agency je také projekt V jedné stopě, který zábavnou formou učí správné zásady silničního provozu.

Na Oranžovém kole Nadace ČEZ bude možné vyjet opět co nejvyšší částku, která se rozdělí mezi dvě vybrané instituce – MŠ Čeladenská beruška, která u dětí podporuje sounáležitost s přírodou, a SK Beskyd Čeladná, z.s., vesnický fotbalový klub s 80 aktivními členy, který finance využije na nákup vybavení a pomůcek.

Časový harmonogramSobota 28. července  2018

09:10 hodin - Start Moneta Junior Bike Čeladná – 500 m

11:25 hodin - Exhibice – seskok parašutistů Compact Skydive Team

11:30 hodin - Start CREAM Bike Čeladná race/Trasa A – 55 km

11:45 hodin - Start CREAM Bike Čeladná tourist/Trasa B – 20 km

13:30-15:45 hodin - Biketrialová exhibice Petra Krause, biková školička, trampolíny, autogramiáda Jaroslava Kulhavého

16:00 hodin - Vyhlášení výsledků závodů CREAM Bike Čeladná

Závod CREAM Bike Čeladná 2018 vznikl ve spolupráci s CHKO Beskydy, Lesy ČR a za podpory obce Čeladná. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny a starosta obce Čeladná Pavol Lukša.(eh, SportovníListy.cz, foto: Seven Days Agency)