Mistrovství ČR v badmintonu 2018 v Praze bude otevřenější než kdy jindy

[ title]
První prodloužený únorový víkend zažije ĆESKO Vrchol domácí badmintonové sezony. Mistrovství České republiky dospělých začíná už 2. února 2018  v Praze ve Sportovní hale ve Štěrboholích.

Odhady, spekulace, střílení od boku, na víc to v tuto chvíli není. Vždyť příznivci tohoto sportu  konečné výsledky mistrovství republiky dospělých budou znát až v neděli 4. února 2018. Vše je letos navíc nebývale otevřené. Ale přesto - na co se těšit v jednotlivých disciplínách?

Dvouhra mužů

Dva dlouhodobě nejlepší singlisté Adam Mendrek a Milan Ludík na opačných koncích pavouku, to bylo dané. Kdo dokáže zabránit tomu, aby se potkali ve finále? Bude to stále osmnáctiletý a ambiciózní Jan Louda, jenž by na Ludíka měl narazit v semifinále? Obhájce loňského bronzu Petr Beran, jehož však v případné osmičce čeká právě na Louda? Mendrekovi budou cestu horní polovinou znepříjemňovat hlavně Lukáš Holub, Jaromír Janáček či Lukáš Zevl.

Zajímavostí je, že v pavouku mužské dvouhry nenajdeme po dlouhých letech desetinásobného mistra ČR a rovněž obhájce bronzu z loňska Jana Fröhlicha, jenž neuspěl s žádostí o divokou kartu. Oddych pro soupeře, škoda pro Jana, větší škoda pro diváka.

Dvouhra žen

Jednička i dvojka dvouhry žen Kateřina Tomalová i Zuzana Pavelková byly jistě před losem zvědavé, do které poloviny půjde obhájkyně titulu Tereza Švábíková. Jde do té vrchní k Tomalové, na tuto zajímavou bitvu bývalých úspěšných deblových spoluhráček by mělo dojít v semifinále. Pavelková si ale rozhodně pískat nemůže, hned v prvním zápase by měla čelit Magdaléně Lajdové, v dalším pak juniorské hvězdě Kateřině Zuzákové a nezajímavé nebude ani případné semifinále proti Sabině Milové.

Čtyřhra mužů

Zde byla otázka před losem nastolena jasně: kdo vyfasuje do prvního kola nenasazené čtyřnásobné mistry republiky Jakuba Bitmana s Pavlem Drančákem? Z nasazených dvojic nakonec nikdo, Bitman s Drančákem jsou ukryti uprostřed pavouka, jejich cesta turnajem by ale měla být delší než vloni, kdy končila ve čtvrtfinále.

První i druzí nasazení budou mít těžkou šichtu už v prvním zápase. Lukáš Holub s Janem Hubáčkem se potkají s Vojtěchem Šelongem a Michalem Světničkou, bratři Hubáčkové pak s matadory Martinem Heroutem a René Nedělou.

Čtyřhra žen

Disciplína s nejjasněji daným favoritem. Alžběta Bášová s Michaelou Fuchsovou by si na cestě za třetím titulem po sobě měly poradit se všemi soupeřkami, papírové předpoklady ale prověří třeba Magdaléna Lajdová s Denisou Šikalovou v případném semifinále. Ze spodní poloviny by do finále mohly projít turnajové dvojky a loňské finalistky Eliška Maixnerová s Hanou Milisovou, jejich polovina je ale vyrovnanější a o medaile se reálně může prát až pět dvojic včetně juniorek Lucie Krpatové a Kateřiny Zuzákové.


Smíšená čtyřhra

Nejvýraznějším prvkem soutěže mixů je „nabušená“ spodní čtvrtina pavouku. Druzí nasazení Jaromír Janáček s Hanou Milisovou, obhájci bronzu Jan Hubáček s Magdalénou Lajdovou, obhájce stříbra Michal Hubáček s párařskou nadějí Lucií Krpatovou, mezinárodně zkušení Filip Budzel s Terezou Švábíkovou či reprezentanti z ME do 17 let Vít Kulíšek s Terezou Kobylákovou, ti všichni se poperou o jedno místo v semifinále.

Na los mohou trochu žehrat Vojtěch Šelong s Denisou Šikalovou, jimž se jako třetím nasazeným už ve druhém kole postaví Pavel Drančák s Michaelou Fuchsovou, z širšího okruhu favoritů nesmíme vynechat ani Matěje Hubáčka s Bertou Ausbergerovou.  Na to vše dohlíží z pozice jedniček a osminásobných mistrů Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Udělají další krok k vysněné desítce?

(ps, Český badmintonový svaz, SportovníListy.cz, foto: titulní stránka webu MR)