Labe aréna Ústeckého kraje v Račicích opět otevírá venkovní sportoviště veřejnosti

Přes měsíc osiřelý venkovní areál Labe arény v Račicích se opět otevírá veřejnosti. Kolem veslařského a kanoistického kanálu je znovu k dispozici čtyři kilometry dlouhá asfaltová cesta (z celkem pět kilometrů dlouhé dráhy), kterou využijí běžci i milovníci kol, koloběžek nebo in-line bruslí. Areál račického kanálu je otevřen pro veřejnost každý den. Provoz na venkovních sportovištích Labe arény Ústeckého kraje je v souladu s epidemiologickými opatřeními proti šíření covid-19.


Jak říkám ..


„Těšili jsme se, až budeme moci náš ojedinělý sportovní areál okolo račického kanálu otevřít opět jak pro širokou veřejnost, tak i pro profesionální sportovce. Chtěli bychom všechny návštěvníky ujistit, že otevření areálu jsme konzultovali s hygienickou stanicí stejně jako další opatření, jejichž cílem je ochránit všechny návštěvníky a olympioniky před potenciální koronavirovou nákazou,” uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Labe aréna Račice je špičkovým evropským centrem pro veslování a rychlostní kanoistiku. Vodní kanál v Račicích je jedinou závodní dráhou v ČR, která vyhovuje jak parametrům Mezinárodní veslařské federace FISA, tak i Mezinárodní kanoistické federace ICF. Zároveň je jednou ze tří podobných umělých drah na světě (Peking, Moskva). Kanál slouží také jako výjimečné zázemí pro další sporty - dračí lodě, cyklistiku, jízdu na koloběžkách, rybaření, dálkové plavání, plavání pod vodou, triatlon apod. Kanál je zároveň přístupný i široké veřejnosti, u které je oblíbené zvláště in-line bruslení na okruhu okolo kanálu. Každý zde může provozovat své vlastní sportovní aktivity.

(mv, SportovníListy.cz, Labearena.cz, foto: facebook labearena)