Kam za sportem ve čtvrtek 19. ledna 2017 třeba na volejbal a k televizi na ČTSPORT

KAM ZA SPORTEM:    


Čtvrtek  19. ledna 2017



Liga mistrů Vyzývací pohár mužů, úvodní zápas 2. kola
18:00 České Budějovice - Maccabi Tel Aviv

Pohár CEV mužů, odveta 2. kola
18:00 Brno - Tours



KAM ZA SPORTEM V TELEVIZI:    


ČT SPORT

Čtvrtek  19. ledna 2017

06:00 FC Zbrojovka Brno - 1. SC Znojmo FK
Záznam utkání fotbalové Zimní Tipsport ligy

07:45 Panorama
Aktuální povětrnostní zpravodajství prostřednictvím panoramatických kamer

Volejbal08:15 VK Dukla Liberec - Berlín Recycling Volleys
Záznam utkání Ligy mistrů ve volejbalu mužů

10:25 Olympijský magazín
Týdenní přehled novinek nejen z olympijského světa

10:50 BBV po 25 letech
Takové bylo sportovní zpravodajství před čtvrtstoletím...

11:05 Panorama
Aktuální povětrnostní zpravodajství prostřednictvím panoramatických kamer

Alpské lyžování
11:25 SP 2016/17 Rakousko
Přímý přenos tréninku na sjezd mužů z rakouského Kitzbühelu

13:30 S ČT sport na vrchol aneb nová energie českého lyžování
Sedmá řada unikátní reality show pro amatérské lyžaře

Sport v regionech
13:45 M ČR v klasickém lyžování, Nové Město na Moravě
Reportáž z republikového šampionátu

Sport v regionech
13:50 MS v hokeji žen do 18 let, Přerov a Zlín
Reportáž z hokejového šampionátu

Sport v regionech
13:55 10boy, Ostrava
Reportáž ze závodu v silovém desetiboji s Adamem Ondrou

Biatlon
14:05 SP 2016/17 Itálie
Přímý přenos závodu žen na 15 km z italské Anterselvy

15:40 Magazín SP v alpském lyžování
Nejdůležitější momenty závodů, které se konaly o uplynulém víkendu

16:05 Magazín SP ve snowboardingu
Ohlédnutí za snowboardingovými závody posledních týdnů

Svět motorů
16:35 M ČR v motoskijöringu Letohrad
Reportáž z úvodního závodu domácího šampionátu

Svět motorů
16:45 Dakarský souhrn
Shrnutí 39. ročníku Dakarské rally

Motorismus
16:55 Dakar 2017
Nejdůležitější momenty z průběhu 39. ročníku nejtěžšího etapového závodu off-road vozidel a motocyklů


Volejbal
18:00 VK České Budějovice - Maccabi Tel Aviv
Přímý přenos utkání 2. kola Vyzývacího poháru ve volejbalu mužů

Biatlon
20:10 SP 2016/17 Itálie
Záznam závodu žen na 15 km z italské Anterselvy

21:45 Sportovní zprávy
Aktuální informace ze světa sportu

Motorismus
22:00 Dakar 2017
Nejdůležitější momenty z průběhu 39. ročníku nejtěžšího etapového závodu off-road vozidel a motocyklů

Boby
23:00 SP 2016/17 Německo
Záznam 2. jízdy dvojbobu mužů z německého Winterbergu



  Festival  GO KAMERA v rámci veletrhu GO 2017 v Brně    



Čtvrtek 19.1. 2017

16.00 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 20.ROČNÍKU FESTIVALU

MIROSLAV NÁPLAVA, filmař: SRDCAŘI V AFRICE

Beseda s režisérem filmařské expedice Srdcaři.cz terénním náklaďákem MAN do zemí jižní Afriky. Přestože najezdili tisíce kilometrů a v obytném voze strávili kus života, nejedná se o klasickou road movie. V průběhu tří let vznikal dobrodružný seriál, od velkých bílých žraloků, přes offroadový adrenalin, po treky na vrcholy Dračích hor. A taky o věcech, které by vás možná ani nenapadli - třeba o potápění za krokodýly v deltě Okavanga, spaní v kamenných rondelech pastevců v Lesothu, úspěšném zátahu na pytláky slonů a nosorožců nebo bláznivé jízdě drezínou po opuštěné železnici podél Garden Road. Nic není nemožné, 100% prožito na vlastní kůži!

PETR HORKÝ, režisér + VÁCLAV SŮRA: MONGOLSKO

Cože, Mongolsko jako polární destinace? Ano! Důstojné mrazy kolem minus 30, kamióny na ledu, poloutopené mikrobusy, diCaprio na cestě za dobrodružstvím, běhající Honza. A k tomu dva čeští polárníci, uskutečňující historicky první zimní přechod jezera. Unsupported, unassisted + 2 piva. Další jedinečná show slavných českých polárníků.

18.00 

VÁCLAV SŮRA, polárník + PETR HORKÝ: PÓL CHLADU

Nejchladnější obydlená místa na Zeměkouli: vesnice Ojmjakon a Tomtor. V prvně jmenované je dokonce i kýžené označení zvěčněné v podobě pomníku. Vloni v únoru tam padl teplotní rekord -71°C a v druhé jmenované se během naší návštěvy konal Festival mrazu, jehož součástí byla i volba Miss pólu chladu. Navíc polárnické dostihy sobů, vlci, silnice kostí, náš stan a sáně a seznámení s novým kamarádem Charliem.
Beseda, diashow.

MNISLAV ZELENÝ ATAPANA: ŠAMANI AMAZONIE

Šamanismus jako první světonázor na Zemi. Co to je opravdu šamanismus a jaké jsou jeho principy a zásady. Šamanismus v Amazonii je stále živý a lze jeho prostřednictvím nahlédnout do minulosti naší Země. Během svých 45 letech pobytu v Amazonii měl Atapana možnost nejen se setkat, ale i žít se šamany v několika kmenech v Peru, Ekvádoru a Brazílii. V kmeni Yawalapiti na Alto Xingú byl adoptován rodinou Guňitzeho a Ayriky, a protože Guňitze byl šaman, dostal se do šamanské rodiny a prošel malým krvavým obřadem. Díky tomu, že se stal Atapana Yawalapiti, mohl se aktivně účastnit pohřebního rituálu kurup. Tehdy byl vlastně první běloch na světě, který tento obřad tancoval.

MUZEUM REKORDŮ A KURIOZIT PELHŘIMOV

Česká republika je zemí činorodých lidí, která dala světu řadu pozoruhodných osobností, vynálezců, lékařů, špičkových sportovců, ale i architektonických skvostů, světově uznávaných děl i docela "obyčejných" hrdinů. Expozice Muzea rekordů a kuriozit, které spravuje pelhřimovská Agentura Dobrý den, jsou pozitivní prezentací České republiky vzbuzující hrdost na to, být Čechem. Hlavním tématem festivalového vstupu bude projekt nazvaný Voda planety Země.

20.00  

LOTEN NAMLING, tibetský hudebník: MAGIE INDIE

Loten je charizmatická a nepřehlédnutelná osobnost. Je přední představitel tibetské hudební scény. Je výborný zpěvákem tradiční tibetské hudby a kreativně vytváří její moderní podobu. 14. Dalajláma stanovil Lotenovi vlastní přezdívku "a singer with a voice." Loten Namling žije ve Švýcarsku, které považuje za lepší základnu k upozornění na tibetské otázky, než měl po většinu života v indickém exilu. Švýcarské veřejnosti se zapsal do povědomí, když se vydal pěšky z Bernu do Ženevy a za sebou táhl vlastnoručně vyrobenou rakev, znázorňující "umírající" tibetskou kulturu a inspiroval tím režiséra Dodo Hunziker, kterým s ním natočil film Tibetský bojovník (originálně Tibetan Warrior). S rozvojem nových technologií hudba Lotena Namlinga v posledních letech proniká i do Tibetu a těší se u Tibeťanů velké popularitě. Tuto skutečnost považuje Loten za „největší zadostiučinění svého života“. Loten Namling vystupuje sólově nebo se svou hudební skupinou Porok Karpo, kterou sestavil z předních švýcarských hudebníků.

KATEŘINA NEUMANNOVÁ, lyžařka: OLYMPIÁDY I DOLOMITY (TRENTINO)

Legendární běžkyně na lyžích a bikerka je olympijská vítězka a mistryně světa. Upozornila na sebe už jako dvojnásobná juniorská mistryně světa. Od roku 1991 se věnovala sportu profesionálně. Nejúspěšnější česká běžkyně historie získala během dlouhé kariéry řadu triumfů, medailí a ocenění. Je mistryní světa a má ve své sbírce i olympijské medaile. Po olympiádě načas kvůli těhotenství přerušila kariéru, ale již půl roku po porodu v prvním závodě zvítězila. Ve svých 33 letech se v Turíně 2006 stala olympijskou vítězkou na 30 km volně a získala i stříbro ve skiatlonu. Na LOH v Atlantě 1996 se zúčastnila soutěže na horských kolech a skončila na 18. Místě. Zásluhou vynikajících sportovních výsledků pravidelně bodovala v anketě Sportovec roku. Poprvé se dostala mezi deset nejlepších sportovců už v roce 1993, kdy obsadila deváté místo. Vítězství v anketě získala za rok 2006. Sedmkrát se stala Královnou bílé stopy. V současnosti pracuje v Armádním sportovním centru Dukla. S Českým olympijským výborem pracuje na projektu dvojí kariéry, programu na podporu vrcholových sportovců po skončení jejich aktivní kariéry. Ráda cestuje na jiná místa než v době profesionální kariéry. Vzdálené exotické země ji velmi lákají. I syrová exotika?

BRUNO BAUMANN, německý dobrodruh: HEDVÁBNÁ STEZKA

Touha po odkrytí mýtu Hedvábné stezky přerostla v celoživotní Baumannův projekt. Dobrodružství Hedvábné stezky může být prožito mnoha různými způsoby. Niterné emoce vyvolá pohled na oceán písku pouště Taklamakan, kdy se karavana zastaví před „pouštními Pompejemi", která jsou zahalena starověkým tajemstvím. Podobné pocity lze prožít na jedné z tržnic ve vzdálených oázách, které jsou orientální směsí starých umění, vzduchem vířících zvuků a vůní. V jeskyních vytesaných do skály na úpatí pohoří Ťan Šan naleznete malby vyprávějící příběh Hedvábné stezky.
Ani dnes není Hedvábná stezka jen nostalgickou minulostí. Již jistou dobu se rýsují jasné kontury vize nové Hedvábné stezky, moderního spojení mezi východem a západem, z Evropy do Číny. Tato vize podněcuje představivost nejen básníků, jako je Čingiz Ajtmatov, ale i mnohých politiků, kteří věří v její velký ekonomický potenciál. Avšak výměna omezena pouze na tu obchodní není dostačující pro znovuoživení funkce staré Hedvábné stezky, která svedla národy různých kultur dohromady. Památka Hedvábné stezky nás učí velice důležité věci, kterou je dialog. Ten musí probíhat na mnohem širší základně a pronikat hlouběji.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)