Jiří Prskavec v Praze chce útočit na celkový triumf ve Světovém poháru

V Praze od pátku 6. září do neděle 8. září 2019 vyvrcholí v Praze v Troji  Světový pohár ve vodním slalomu. Závody  seriálu se tu na zdejším  kanále  pořádají pravidelně, ovšem  finálový podnik se tu  bude konat  poprvé. Nejblíže k celkovému vítězství má kajakář Jiří Prskavec.

V Troji, jak bylo oznámeno na setkání s novináři den před vlastním startem SP, se však nebudou konat jen tradiční závody C1 a K1 mužů a žen a ještě C2 mix, ale na závěr programu se v neděli 8. září 2019 uskuteční ještě mistrovství světa v kajakkrosu.

Jiří Prskavec, který naposled skončil na závodech v  Markkleebergu třetí, je v čele průběžného pořadí se 199 body a s náskokem 21 bodů vede před druhým Slovincem Peterem Kauzerem. Nu a česká vlaječka je i u průběžné třetí příčky, která  patří Vítu Přindišovi. Ten  má 152 bodů, což nejvíce nahnal coby vítěz závodu v Markkleebergu .

Jen tak pro zajímavost. Ve finále SP se ale rozdělí  dvojnásobné body a tak vítěz jich dostane dokonce 120.

„První krok bude, abych se dostal do finále, pak už bude šance velká. Ti, co jsou druhý a třetí, byli loni v Troji první jako Kauzer a druhý   Vít Přindiš  na mistrovství Evropy,“ řekl o svých své vyhlídkách  Jiří Prskavec. Ten byl ve třech ze čtyř pohárových závodů vždy  na stupních vítězů a  jen v Bratislavě skončil až čtvrtý.

„Kdyby mi po Londýně, kde jsem skončil na 38. místě,  někdo řekl, že se dostanu do boje o celkové umístění, tak bych mu nevěřil. Myslím, že na Jířu to ani náhodou nebude stačit. Jířa tady v Troji jezdí perfektně. Kdybych byl do třetího celkově, tak byl byl rád,“ řekl předloňský vítěz SP Vít Přindiš, který odhaduje, že prvenství bude patřit Jiřímu Prskavcovi.

Finále Světového poháru začne v pátek 6. září 2019 kvalifikacemi všech kategorií. V sobotu 7. září 2019 se pojedou semifinále a finále kanoisté a kajakářky, rovnou finále se uskuteční v kategorii smíšených deblkanoí. V neděli budou závodit kanoistky a kajakáři.