Čtvrté zastavení cyklokrosového Světového poháru bude 16. listopadu 2019 v Táboře

Po dvou podnicích v Iowě a Waterloo v USA a před třemi týdny ve švýcarském Bernu přijedou o následujícím víkendu nejlepší cyklokrosaři světa do Česka.  Konkrétně do jihočeského Tábora, kde se na okruhu v areálu Komora bude bojovat o body v hodnocení této prestižní série.

Teprve podruhé v historii bude na staru na českých okruzích vidět domácí jezdec v bílém trikotu vedoucího jezdce seriálu. Po Zdeňku Štybarovi v roce 2010 v Plzni to bude tentokrát žena - Kateřina Nash, která se 198 body vede před Kanaďanskou Rochetteovou (175) a Američankou Keoughovou (146). Právě ona bude pro domácí diváky největším lákadlem proč přijít podpořit domácí jezdce. Již několik let totiž uvažuje o konci své závodní kariéry, a jak řekl na setkání s novináři šéf organizačného výboru SP Petr Balogh, je možné, že ji v Táboře na trati uvidíme naposledy.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Podle jeho slov je druhým velkým magnetem první start v současném ročníku SP Nizozemce Mathie van der Poela.


Jak říkám..."Je to v současné době jednoznačně největší talent světové cyklistiky, jasně nejlepší cyklokrosař. Skvěle jezdí na silnici i na horských kolech a je pravděpodobné, že i pro něj může být cyklokrosová sezona poslední v kariéře. Jinak trať závodu zůstává v Táboře stejná jako v předchozích letech se dvěma schody a i překážkami. Je vyzkoušená a nechtěli jsme ji měnit," řekl šéf organizačného výboru SP Petr Balogh.

S nadějí, že jeho svěřenci dopadnou lépe, jak na evropském šampionátu v italském Silvelle, hledí k Táboru reprezentační kouč Petr Dlask.

Jak říkám..."Byl bych rád, za jedno pódiové umístění. Bude to nesmírně těžké a na každého čeká těžká práce. Kromě Nash k tomu mají nejblíže junioři. Bude to svátek cyklokrosu. Těším se na celý den. Závodit doma je velká zodpovědnost, ale zároveň je to pro jezdce hrozně motivující," řekl kouč Petr Dlask, který na totožném okruhu v roce 2001 vybojoval stříbrnou medaili v elitní kategorii.

Téměř na domácí trati pojede trojnásobný český mistr Michael Boroš. Dlouho bydlet asi pět set metrů od okruhu, nyní to má na trať kilometr.

Jak říkám..."Závod v Táboře je pro mě vždy jeden z nejvýznamnějších, okruh mám za barákem a hodně hodin jsem na něm odtrénoval a patří k těm oblíbeným. Klidně bych si přál i bahno, ale to asi nebude. A má ambice skončit v Top Ten stále platí a je to i reálné," věří si Michal  Boroš.

(ps, Český svaz cyklistiky, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)