Čeští ragbisté začínají pouť evropskou soutěží Konference I sever, do které po jaru spadli

Utkáním s Maďarskem začínají čeští ragbisté svoji účast v evropské soutěži, která je o jednu úroveň nižší, než ve které hráli ještě na jaře. Podle toho je složení i soupeřů českých ragbistů, mezi kterými jsou národní celky z ragbyově méně proslulých zemí.

Češi začínají  svoji pouť v soutěži, která má název Konference I sever  v sobotu 21. září 2019 v Praze na hřišti Tytry Smíchov od 14:30 hodin tedy v domácím prostředí s Maďarskem. Za dalším soupeřem Češi pojedou do Lucemburska, s kterým duel odehrají 19. října 2019. V roce 2020  Česko bude  hostit  19. dubna 2020 Lotyšsko a 9. května 2020 pojedou čeští ragbisté  za svým soupeřem do Švédska.

Trenéry českého týmu jsou ligoví kouči Miroslav Němeček trénující také Říčany a Pavel Pala trénující Vyškov. Oba trenéři pozvali k dvoudennímu soustředění   především hráče z české první a druhé ligy, která už má za sebou tři kola. 

V historii českého i československého ragby bylo s Maďarskem odehráno jen jediné utkání. Duel Česko - Maďarsko 47:19  se hrál před dvěma lety a šlo o kvalifikační zápas o postup na MS 2019, které bylo zahájeno právě 20. září 2019 v Tokiu. 

Jelikož před utkáním Česko - Maďarsko bude ČT Sport vysílat přímý přenos z MS v Japonsku, kde spolu budou hrát zrovna  Nový Zéland a Jižní Afrika,  nachystají  pořadatelé na hřišti instalovat  obří obrazovku, na které budou moci diváci zápas mezi týmy světových ragbyových velmocí osobně sledovat.

Jak říkám..."Utkání Česko - Maďarsko bude mít pořadové číslo všech zápasů reprezentace Československa a Česka 283. Nedávno se mi totiž  po mnohahodinových dohledávacích pracích  podařilo konečně doplnit už dříve mnou sestavený a vydaný očíslovaný seznam reprezentačních zápasů až do současnosti. Nebyla to snadná práce. Našel jsem několik chyb už v dříve vydaném seznamu třeba ve výsledcích nebo v dějištích utkání. Bohužel u některých výsledků se mi nepodařilo zatím zjistit poločas zápasů a chybí mi zatím i sestavy a body českých reprezentantů. Nu a proto nyní pracuji na doplňování křestních jmen reprezentantů, která jsme dosud publikovali jen u hráčů, kteří v reprezentaci měli také  své bratry nebo jmenovce. A proč jsem se do toho pustil? Protože nikdo jiný to předtím nedělal a obávám se, že to ani nikdo jiný dalat nebude. O historii českého ragby a její dokumentaci se bohužel zatím jen mluví, než že by se pro ní něo dělalo," řekl pro Českéragby.cz autor mnoha ročenek Petr Skála.

Kam na ragby
Sobota 21. září 2019

Konference I jih  Rugby Europe
Česko - Maďarsko od 14:30 hodin na hřišti Tatry Smíchov pod Strahovem


Soutěže organizované evropskou federací Rugby EUROPA 2019/2020Mistrovství Evropy

Gruzie
Rumunsko
Rusko
Španělsko
Belgie
Portugalsko

Trophy

Německo
Nizozemsko
Švýcarsko
Polsko
Litva
Ukrajina

Konference I sever

Česko
Maďarsko
Švédsko
Lucembursko
Lotyšsko

Konference I jih

Chorvatsko
Kypr
Izrael
Malta
Slovinsko

Konference II sever

Dánsko
Finsko
Moldavsko
Norsko
Rakousko

Konference II jih

Bosna a Hercegovina
Andorra
Bulharsko
Srbsko
Turecko


Dosud odehrané jediné utkáníPRAHA (17.5.2017): Česko - Maďarsko 47:19 (33:12)  kvalifikace na MS


(ps, Českéragby.cz, foto: Petr Skála)