Čeští baseballisté usilují v Itálii na olympijské kvalifikaci o účast na LOH v Tokiu

Čeští baseballisté si na ME v Německu vybojovali, díky umístění na 5.příčce, účast v kvalifikačním turnaji o OH v roce 2020. Turnaj pro 6 týmů se koná od středy 18.9. do neděle 22.9. v italských městech Parma a Bologna. Vedle pěti nejúspěšnějších reprezentací z ME – Nizozemska, Itálie, Španělska, Izraele a Česka, bude o jedno přímé postupové místo bojovat ještě Jižní Afrika.  Druhý v pořadí bude mít právo účasti v dodatečné kvalifikace, která se bude konat v příštím roce na Tchaj-wanu.

Jak říkám...„Myslím, že se může stát cokoli,“ věří Martin Červinka, jeden z aktuálních mistrů Evropy do 23 let.

„Ukázali jsme, že hrajeme vynikající baseball, a že můžeme porazit kohokoli z evropské špičky,“ doplnil Martin Schneider, který předváděl na ME skvělé výkony v obraně i na pálce.

Čeští reprezentanti absolvovali v dějiště turnaji první trénink. Head coach Mike Griffin udělal v týmu dvě nucené změny.

„Daniel Padyšák musel odjet zpět na univerzitu do USA a Adam Hajtmar byl nemocný. Do Itálie tak přijeli Jiří Vavruša a Jakub Voják,“ upřesnil. K dispozici už by měl být také kapitán týmu Jakub Malík, jehož zranění z prvního zápasu na ME se lepší každý dnem.

Turnaj se hraje systémem každý s každým. Český tým odehraje první utkání v Parmě od 13:30 hodin  s čerstvým evropským šampiónem z Nizozemskem. Na ME Češi tento tým jako jediní dokázali porazit.

„Půjdeme zápas od zápasu, budeme zkoušet vyhrát každém utkání a uvidíme, co se stane,“ plánuje Mike Griffin.


Rozpis zápasů českého týmu
Parma 18. září 2019 13:30  Česko – Nizozemsko

Bologna 19. září 2019   20:00  Česko – Itálie

Parma 20. září 2019  13:30 Česko – Jihoafrická republika

Bologna 21. září 2019   20:00  Česko – Izrael

Parma 22. září 2019  20:00  Česko - Španělsko

(ev, SportovníListy.cz, foto: Jan Beneš)