Baseballová Extraliga začne už v pátek 22. května 2020!

Pátek 22. května 2020  je úvodním hracím dnem letošního ročníku české baseballové Extraligy. Deset týmů čeká základní část, TOP6, semifinále a Czech Series, tedy finálová série.

Původně plánovaný dubnový začátek Extraligy musel být kvůli COVID-19 odložen a konečný formát soutěže zkrácen.

Jak říkám... 

„Původně jsme zamýšleli začít hrát v červnu, ale postupná uvolnění karantény Vládou ČR nám umožnilo odstartovat sezónu dříve. Všichni hráči i trenéři jsou již natěšeni a já jsem rád, že můžeme začít již nyní,“ řekl předseda ČBA Petr Ditrich.

Nováčkem soutěže je SaBaT Praha, který vystřídal Skokany Olomouc.

Jak říkám ... 

„Jsme si vědomi toho, že jsme nováčkem. Spousta kluků nemá extraligové zkušenosti, ale snažíme se je na to připravit. Věříme, že s mixem mladých hráčů a starších opor budeme na konci roku 2020 vyhlížet extraligový ročník 2021,“ věří svému týmu manažer Štěpán Hasal.

Kromě pozdějšího začátku, zkrácení základní části a určitých omezení vyplývajících ze situace s Covid-19, bude soutěž zajímavá také tím, že v ní mohou hrát pouze cizinci, kteří trvale žijí na území ČR a prošli schválením Sportovně technické komise ČBA. Příležitost tak dostane více mladých hráčů, a také ti, kteří se vrátili ze studií v zahraničí.

Jak říkám...   

„Letos uvidíme, jaká je skutečná úroveň baseballu v České republice,“ myslí si trenér Kotlářky Praha a jeden ze zahraničních hráčů, kteří mohou hrát Scott Mulhearn.

„Naprostá většina celků bude hrát pouze s českými hráči a mladými talenty a ukáže se, kdo a jak pracuje dlouhodobě dobře s mládeží. A na to se velice těším,“ doplnil trenéra  hlavní trenér loňských finalistů z Eagles Praha a mistrů Evropy U23 Vladimír Chlup.

Česká baseballová Extraliga začíná jako první v Evropě, např. ve Francii a v Nizozemsku baseballové soutěže zrušili. Ve světě se hraje na Tchaj-wanu, Koreji a v Nikaragui.

Jak říkám ...   

„Na hřištích bude probíhat vše v souladu s nařízeními Vlády ČR ohledně hygienických opatření. Týmy připravují on-line přenosy přes webkamery na hřištích, samozřejmostí je již několik let on-line zápis všech utkání,“ upřesnil Petr Ditrich.

Titul obhajují Arrows Ostrava, kteří vyhráli poslední 2 ročníky a útočí tak na mistrovský hattrick.

Jak říkám...   

„Chceme pokračovat v nastaveném směru, hrát kvalitní baseball a být konkurence schopní. Zápasy budou pravděpodobně o něco bohatší na body, ale jinak si myslím, že kvalita nebude o moc horší než v minulých letech,“ řekl trenér a reprezentační nadhazovač Boris Bokaj. Všechny týmy ale letos míří vysoko a mluví o účasti v TOP6. Vzhledem ke kratší základní části, kdy se spolu týmy utkají ve vzájemných zápasech pouze dvakrát, může přijít i nějaké překvapení.

O síle jednotlivých týmů určitě napoví hned první kolo, ve kterém se utkají poslední mistři z Arrows Ostrava s 21 násobnými mistry Draky Brno a dva ambiciózní pražské celky Kotlářka a Tempo.

Rozpis utkání 

Olympia Blansko – Technika Brno 22. května 2020 od 19:00 hodin a 23.května 2020 od 16:00 hodin

Eagles Praha – SaBaT Praha 22.května 2020 od 19:00hodin  a 23.května 2020 od 16:00 hodin

Arrows Ostrava – Draci Brno 22.května 2020 od 19:00 hodin  a 23.května 2020 od 16:00 hodin

Kotlářka Praha – Tempo Praha 23.května 2020 od 14:00 hodin  a 24.května 2020 od 14:00 hodin

Hroši Brno – Nuclears Třebíč 23.května 2020 od 16:00 hodin a 24.května 2020 od 16:00  hodin
(ev, SportovníListy.cz, baseball.cz, foto: baseball.cz)

Drahá oslava slavistického titulu

12.7.2020 09:00:00

O možnosti, že by Slavie nevyhrála mistrovský titul, nepochyboval od zimní přestávky nikdo, snad kromě vybrané skupiny epidemiologů a hygieniků, kteří mohli oslavy narušit svými administrativními...