A jde se do finále play off CHANCE ligy ve futsale. Začíná se 19. května 2017 v Chrudimi

[ title]
Od 19. května 2017 možná až do 29. května 2017 se budou hrát finálová utkání play off CHANCE ligy ve futsale.  Ve finále se střetnou týmy FK ERA-PACK Chrudim a SK Slavia Praha.

Přesně 56 hodin před prvním finálovým zápasem se tváří v tvář setkali někteří aktéři posldní fáze play off  se zástupci médií.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...


Jak říkámTrenéři před finále play off CHANCE ligy

Felipe Conde, trenér FK ERA-PACK Chrudim


O finálovém soupeři: "Věřím, že Slavie má dobrý kádr. Složení obou formací je vyrovnané. Sešívaní hrají hodně silově, dobře brání a mají rychlé protiútoky. Soupeř je kvalitní také ve hře jeden na jednoho. Obrovskou výhodou Pražanů je vynikající brankář Vahala, který vychytal týmu několik vítězství. V play off hraje Slavia výborně, speciálně dobré výkony podávala proti silnému Benagu a do finále půjde hodně motivovaná."

O největší síle Slavie Praha: "Slávistický tým má různé kvality, ale na co si nejvíce musíme dát pozor, je touha po vítězství. Sešívaní hrají srdcem, a to může tvořit rozdíly."

O připravenosti Chrudimi: "Do finálové série půjdeme s hráči, kteří disponují velkou formou. V této sezoně jsme měli několik zranění díky tvrdé práci v posilovně. Udělali jsme vše, co jsem naplánoval, a to mě uklidňuje, protože na finálové bitvy budeme připravení. Jsem si jistý, že nikdo netrénoval více, jak naši hráči. Do finále jdeme sebevědomí a motivovaní."

Martin Brychta, trenér SK Slavia Praha

O krocení euforie před finále: "Po euforii při postupu do finále chceme samotný vrchol sezony odehrát co nejdůstojněji. Naším cílem je být dobrým protivníkem Chrudimi. Budeme na to mužstvo připravovat."

O vynikající formě Slavie: "Forma a nadšení může hrát roli. Podařilo se nám přejít přes těžkého soupeře ve čtvrtfinále i semifinále. Jinak Chrudim má s finále i play off obrovské zkušenosti. My jsme outsider, ale ERA-PACKu to nedáme zadarmo."

O zranitelnosti soupeře: "Každý mančaft je zranitelný. Jsme si vědomi, že se Chrudim nebude porážet jako na běžícím pásu. Pokud se najde nějaká zranitelnost, tak trenér Conde ihned hledá řešení, jak být na další zápas lépe připraven. Bude to velice těžké."

O stavu kádru Slavie: "Nějaké bolístky a šrámy po semifinále tam jsou, ale mám pocit, že máme dost času se na páteční finále připravit. Kluci se dají dohromady a všichni půjdeme do zápasu na sto procent."


Hráči před finále play off CHANCE ligy

Lukáš Rešetár: Slávistickou euforii schladíme

Futsalisté Chrudimi se už nemohou dočkat startu finálové série. Před pátečním zápasem prozradil nejnovější informace kapitán ERA-PACKu Lukáš Rešetár.

Chrudim bude hrát finále se Slavií, což kapitán týmu Lukáš Rešetár před semifinále rozhodně nečekal: "Ano, překvapilo mě to. Ve chvíli, kdy Slavia vedla v semifinálové sérii dva-nula na zápasy, jsem začal věřit sešívaným. Na začátku série bych takový scénář nepředpokládal."

Sešívaní jsou v euforii a hrají v pohodě. Může to být pro ni největší zbraní do finálové série?
"Ukáže se ve finále. Nyní je Slavia v euforii, ale věřím, že ji zase rychle schladíme. Myslím, že Slavia proti nám těžko zopakuje to, co proti Benagu.“

Největší síla Slavie může být podle Rešetára v kondici mužstva: "Benago přehrávali sešívaní fyzicky a Zruč kondičně nestíhala. Asi mají Pražané dobrou partu, protože se vždy semkli a zápasy odjezdili. Uvidíme, jak je poznamenají zápasy s námi."

V Chrudimi panuje před finále velmi dobrá nálada. "Jsme kompletní a natěšení. Do finále jsme postoupili hladce, kromě jednoho zápasu na Spartě. Nemůžu se dočkat, až finálová série vypukne," vzkázal Lukáš Rešetár.

Radim Záruba: Chci vyhrát každý zápas. I proti Chrudimi

Futsalista Slavie Praha Radim Záruba si v letošní sezoně CHANCE ligy zahrál i za Chrudim. Nyní se proti ní postaví v prvním finále, které se hraje v pátek 19. května 2017.

Slavie je po postupu do finále v euforii. Může ji však výrazně nakopnout anebo uškodit. "Jsme outsiderem v každé sérii letošního play off. Euforie po postupu trvá. Pokud budeme hrát na hranici našich možností, tak nám euforie může pomoct Chrudim potrápit," prohlásil slávista Radim Záruba. Má jeho tým větší sebevědomí než před play off? "Myslím si, že ano. V play off si vše sedlo a zapadlo do sebe. Podáváme výkony, jaké bychom měli. Máme sebevědomí na to, abychom ERA-PACK potrápili," odpověděl český reprezentant.

Záruba v letošní sezoně v Chrudimi působil. Mohl by Slavii poradit, co na Východočechy bude platit. Jistý recept už nabídla ve druhém semifinále i Sparta, která s Chrudimí remizovala po základní hrací době 3:3. "Ze Sparty se dá vzít příklad, ale potřebujeme štěstí. Musíme hrát na hranici svých možností a obětavosti. Snad se nám něco podaří, bude se hrát dobrý futsal a rozhodčí nebudou hru kazit," zasmál se Radim Záruba.

Speciální motivaci proti Chrudimi Záruba necítí. "Nejsem nijak zvlášť motivovaný. Beru to tak, jako bych hrál proti komukoliv jinému. Na každý zápas se připravuji stejně. Chci vyhrát, ať je to Benago nebo ERA-PACK," zdůraznil.

Jízdní řád finále play off CHANCE ligy ...

1. zápas v pátek 19. května 2017  od 18.50 hodin v Chrudimi

2. zápas v pondělí 22. května 2017 od 17.05 hodin v Edenu

3. zápas ve čtvrtek 25. května 2017 od 20 hodin v Chrudimi

Případný 4. zápas v pondělí 29. května 2017 od 20.30 hodin v Edenu

Případný 5. zápas ve středu 31. května 2017 od 20.30 hodin v Chrudimi

(ps, Svaz futsalu ČR, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)