Zlatý hattrick! Americkému fotbalu v ženách vládnou brněnské Amazonky

[ title]
Čtvrtý ročník Bitters ženské ligy v americkém fotbale se nesl v podobném duchu jako ty předešlé. Brno Amazons a Prague Black Cats se probojovaly do finále. Historicky první ročník ovládly Black Cats, poslední dvě trofeje mířily do Brna k Amazonkám. V neděli 4. listopadu 2018 na domácím hřišti završily Amazonky zlatý hattrick. V Bitters Rose Bowlu porazily Black Cats 32:6.

K třetímu titulu dovedly svůj tým Alžběty. Čtyři touchdowny si připsala Alžběta Nečasová, pátý přidala Alžběta Heroschová. O vítězství rozhodly Amazons ve druhé čtvrtině, ve které si připsaly hned tři touchdowny.

Jak říkám"Začátek byl nervózní z obou stran. Rychle se nám ale podařilo vytvořit náskok tří skórů a pak už jsme zápas udrželi," zhodnotil vítězství hlavní trenér Amazons, Daniel Schmied.

"Byl to nejtěžší zápas sezóny. Kočky na nás byly perfektně připravené a na začátku jsme byly nerozehrané," oddechla si po zápase vítězná Ivana Hájková

Obrana brněnského týmu podávala celou sezónu dominantní výkony a bylo by velkým překvapením, kdyby si dvacetibodový náskok nechaly Brněnky utéct.Čestný úspěch v podobě jediného touchdownu zaznamenaly Black Cats až dvě minuty před koncem zápasu. Opora pražského týmu, Radka Dlabolová, už ale jen kosmeticky upravila finální skóre.

Amazons tak ve finále potvrdily, že v letošním ročníku Bitters ženské ligy svým soupeřkám výkonnostně odskočily. V minulosti byly zápasy s Black Cats dramatické do samotného konce. Letos prošly Amazonky k titulu hladce a právem tak mají třetí trofej po sobě.
(rk, SportovníListy.cz, foto: CAAF)