Zlato z Mistrovství Česka v šachu 2019 patří školním družstvům Plzně, Frýdku-Místku a Brna

Více než 5000 dětí se zapojilo do letošního ročníku Mistrovství republiky školních týmů v šachu. Finálový turnaj se konal ve Zlíně v reprezentativních prostorách Kongresového centra ve třech kategoriích – 1. až 5. třída ZŠ, 6. až 9. třída ZŠ a střední školy. Titul mezi středoškoláky obhájilo Gymnázium Plzeň, na druhém stupni základních škol zvítězilo víceleté Gymnázium tř. Kpt. Jaroše z Brna a mezi nejmladšími dětmi si zlaté medaile odvezli hráči 8. ZŠ Frýdek-Místek.

Účast ve Zlíně si vybojovaly nejlepší týmy krajských kol a o tituly mistrů republiky bojovaly ve dvou dnech v turnaji na 9 kol rapid šachu. Mezi nejstaršími středoškoláky turnaji dominovala Plzeň, která obhájila loňský titul a zvítězila systémem start-cíl. Nejúspěšnějšími hráči jejího týmu byli Martin Simet a Matouš Eret, kteří uhráli 8 bodů z 9 partií. Každý ze členů vítězného týmu má nárok na stipendium ve výši 50.000 Kč od domácí Univerzity Tomáše Bati, pokud na univerzitě začne studovat.

Zlín 19. června 2019

Celkové pořadí jednotlivých kategorií

První až pátá  třída ZŠ
1. 8. ZŠ Frýdek-Místek, 2. ZŠ Plánická Klatovy, 3. ZŠ Kubatova České Budějovice

Šestá až devátá třída ZŠ

1. Gymnázium tř. Kpt. Jaroše Brno, 2. G Petra Bezruče Frýdek-Místek, 3. ZŠ Sv. Štěpána Praha