Žhavý Suchdol ze seriálu Běhej s námi vyběhl do prázdnin i s dětmi

Závodnímu seriálu Běhej s námi vládnou cyklisté. Jestliže na finálový podnik do Suchdola už nepřijel jistý obhájce celkového prvenství Jiří Chyba, protože mohl dát přednost startu v Pražském poháru horských kol v nedalekém Zličíně, zaskočil za něj Jiří Kala. Všestranný vytrvalec ze soupisky silničního cyklistického týmu CK Příbram Fany Gastro.

Druhý ročník už oblíbené série běžeckých závodů sice přerušila koronavirová pauza, ale celý program čtyř podniků na západním okraji metropole pořadatelé i tak zvládli v prvním pololetí. A v Suchdole, pro většinu obyvatelstva prvním prázdninovém dni, už v plné parádě. Tedy s dětskými závody i doprovodným aranžmá v místní Komunitní zahradě. Pomohli i hasiči osvěžujícím proudem vody z hadice – bylo vážně horko, teploměr šplhal nad třicítku. Stín lesa Tichého údolí k Roztokům pomohl jen mírně. Šestikilometrový okruh dal zabrat všem, vždyť (druhá) půlka vedla do kopce. A v té první se předbíhalo stádo koní!

Jiří Kala šel za vítězstvím nekompromisně a zapsal i traťový rekord (23:30).

Jak říkám...
„Natáhl jsem to hned dolů, zůstali jsme dva. Pak do kopce se mi zdálo, že půjde přede mě, ale v poslední části v lese jsem zkoušel lehce trhat a získal jsem mírně náskok, který jsem už nahoře na louce pohlídal,“ komentoval Jiří Kala svůj souboj s Martinem Šteflem z Hole a pětivteřinový náskok.

Třetí skončil už s půlminutovým odstupem Jiří Koten z Kotlářky. V první desítce se i objevili dva domácí ekonomičtí experti, makléř a běžec na lyžích Tomáš Kálal i mediálně známý analytik David Marek.

Jak říkám...
„Já mám radši přece jen tu zimu,“ hekal sedmý Kálal, který už vyslal do boje i malého synka. „A na mě je to zase už moc krátký, já potřebuju dlouho konstantní tempo,“ přidal se devátý 44letý David Marek, který dal loni pražský maraton za 2:57.

Kala, druhý v předchozím podniku v Úněticích, se díky triumfu dostal na dělené celkové třetí místo spolu se zde pátým Janem Sedláčkem (SK Svěrák). Druhý skončil tady čtvrtý Jan Procházka z Mělníka. A už před startem jsme znali jistého obhájce prvenství Jiřího Chybu – sice v předstihu, ale musel vydat větší úsilí, letos vyhrál jen ve Statenicích. Kompletní program čtyř závodů (započítávaly se tři nejlepší výsledky) obsáhl z nejvýš postavených až pátý Vladimír Herold z Letiště Praha, jednoho z hlavních partnerů seriálů.

Mezi ženami se radovala v cíli přímo suchdolská Magda Nováková (27:44), milovnice horských trailů a máma tři dětí, která se dostává do stále lepší formy.

Jak říkám...
„Moc rychlý a dost těžký, ale znám to tady, nemohla jsem chybět,“ usmívala se Magda Nováková. Druhá skončila o 19 vteřin o jednu generaci mladší triatlonistka Kristýna Dvořáková, třetí těsně Eva Zborníková z nedalekých Libčic – obě se tak porovnaly i do celkového žebříčku, kde nejlepší brali prize-money.

Na stupně vítězů „pouze“ v kategorii se dostala Katarína Třísková, která měla už před startem jisté celkové prvenství, přesto přijela.

Jak říkám...
„Náročné v tom vedru a v tom kopci,“ usmívala se věčně dobře naladěná pilná účastnice všelikých běhů nejen v Praze Katarína Třísková. Sem to má z Baby, kde žije kousek, ale na příští týdny se chystá i na starty na Slovensku, odkud pochází.

Jak říkám...
„Bylo to bezvadný, tady v Suchdole nám opět pomohla radnice. Jsem si skoro jistá, že budeme muset něco vymyslet i na podzim,“ zhodnotila spokojeně Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského spolku. Tak se těšíme.

Kompletní výsledky najdete zde.

(tn, SportovníListy.cz, tono.cz, foto: tono.cz)

Sport jako pantomima

27.9.2020 09:00:00

Doba koronavirová nenechává ležet kámen na kameni. Vědci se předhánějí v doporučeních, jak předejít nákaze a rozšířit řady nakažených. Jedna z nejnovějších studií ukazuje na fakt, že ticho zabraň...