Ze čtyř derby pražských S ve třech sportech dokážou vyhrát ze Slavie své derby jen fotbalisté

Pražské derby Slavia - Sparta se aktuálně v ligových soutěžích hraje jen ve třech sportech. Derby pražských S hrají kromě fotbalistů i fotbalistky, další derby hrají ještě futsalisté a ragbisté.

V ostatních sportech ligu hraje jen Slavie jako například v basketbale žen, v házené žen, v  pozemním hokeji  muži i ženy a jen v ledním hokeji ligu hraje Sparta, aniž by ve stejné soutěži narazila na Slavii, která už několik sezón hraje nižší soutěž.

Jak jsou úspěšné týmy pražských S, které hrají ligové derby?


V poslední měsících se více daří Spartě Praha ve fotbale žen i ve futsale. Fotbalistky Sparty jsou mistryněmi Česka 2018 a futsalisté Sparty v roce 2018 hráli ve finále play off. V základní skupině rozehrané soutěže Sparta v hale Slavii naposled porazila.

Ragbisté Sparty Slavii naposled porazili 6. dubna 2019 vysoko 45:0. Navíc Slavie v ragby Spartu neporazila už od září 2015.Nu a tak jediným týmem ze čtyř, který může Spartu v pražském derby porazit, jsou fotbalisté.

Chopí se domácí tým příležitosti?

Derby Slavia - Sparta  se hraje  14. dubna 2019 od 18 hodin v Praze v Edenu. Derby však nevysílá ČT Sport, ale přímou reportáž vysílá Radiožurnál.

;
(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Biatlonové hrátky s Čínou

29.11.2020 09:01:00

Covidová epidemie drtí sport jako boxerský šampion Mike Tyson své soupeře. A najít řešení, jak udržet sport při životě, znamená bourat letitá pravidla. Platí to i olympijských hrách. Ty zimní m...