Zázrak v Ďolíčku! Klokani doma vyhráli. Bohemians - Jablonec 1:0

[ title]
Neuvěřitelné věci se staly v pražském Ďolíčku. Klokani po dlouhých stovkách minut, kdy nevstřelili doma v ligovém utkání ani branku, ji proti v tabulce hodně vysoko postavenému Jablonci nejenom vstřelili, ale i nakonec s tou jedinou trefou vyhráli. Jak se to stalo?

SportovníListy.cz byly na místě děje...Domácí se ujali vedení v patnácté minutě, kdy na centr z pravé strany si naběhl David Bartek, který z pozice křídelního obránce výtečně  hlavičkou z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Hrubého. Klokani tak prolomili  střelecké trápení v domácích zápasech!

Jak říkám..."Hodnotí se to těžce. Domácí dali gól, my pak měli příležitosti, které jsme nedokázali proměnit. Hraje se to na góly, prohra mě mrzí. Herně nemohu hráčům nic vytknout. Byli jsme lepším týmem, ale na to se nehraje. Za kombinační hru se nemusíme stydět. Bylo tam hodně dobrých věcí. Byl plný stadion, spousta lidí, určitě jsme přispěli ke kvalitě zápasu. Bylo to několikáté utkání, kdy jsme měli venku převahu, ale nedokázali jsme to vyjádřit gólově. Hráči si dnes hrábli. Nerad děkuji týmu po prohře, ale před tím, co odvedli, musím smeknout," řekl po utkání trenér Jablonce Petr Rada.

"Byla to naše poslední šance doma konečně zvítězit. Říkali jsme si, že by bylo dobré vyhrát první a poslední domácí ligové utkání. Byla to série 13 zápasů, z toho v posledních pěti jsme nedali branku. Jsme šťastní, že se nám to povedlo proti velmi silnému soupeři, Jablonec byl výborný na míči i běžecky. My jsme dnes nebyli běžecky top, ale zvládli jsme to. Soupeř byl lepší v držení míče, zlobil ze standardních situací. Z jeho optického tlaku si vypracoval šanci až v závěru Kubistou. Ubojovali jsme to spolu s našimi fanoušky a napínavé to bylo až do konce," hlásil  trenér Bohemians  Martin Hašek.

     Praha 21. dubna 2019FORTUNA:LIGA 

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branky: 15. Bartek *  Rozhodčí: Ardeleanu – Pelikán, Horák  *  Návštěva: 4079 diváků.
Bohemians Praha:  Fryšták – Hůlka, Šmíd, Pokorný – M. Dostál, Jindřišek (C), Vacek, Bartek – Reiter (83. Ljovin), Nečas (34. Júsuf Hilál, 63. Koubek), Vaníček.
Jablonec:  V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – Jovović, Trávník, Považanec (84. V. Kubista), Vatajelu (75. Kratochvíl) – Doležal (70. Chramosta).

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)