Zápas Euroligy basketbalistek se dvakrát prodlužoval. USK Praha - Orenburg 86:90

Basketbalistky ZVVZ USK Praha doma v osmém kole Euroligy druhou lednovou středu  podlehly ruskému Orenburgu 86:90, ale až po boji ve dvojím prodloužení. Pražanky dlouho vedly, ale bohužel ve druhé půli ztratily sedmnáctibodové vedení.

Ženský tým USK v první čtvrtině nastřílel 30 bodů, ale ve druhé už jen 17, přesto ještě v poločase vedl právě o těch 17 bodů. Ve druhém poločase po změně stran však tým z Ruska tento rozdíl začal snižovat a navíc pečlivou obranou v poslední čtvrtině Orenburg umožnil pražským basketbalistkám získat už jen 11 bodů a dosáhl vyrovnání.

V prodloužení se oba týmy střídaly ve vedení, ale ani v tom prvním se nerozhodlo. Dramatické utkání se tak prodlužovalo podruhé. Hráčky Orenburgu měly v šesté části hry více sil a dovedly duel k vítězství.

Jak říkám...

"Z naší strany nejhorší výkon, když nepočítám Jekatěrinburg. Je to škoda, protože tohle utkání jsme měly doma uhrát. Tohle nebylo v plánu. Osobně mě mrzí výkon, protože hrát na dvě střelkyně je málo.  Projevilo se, že jsme přes svátky vypadly z rytmu, ale především máme hodně zdravotních problémů. Rotace je tak velmi úzká. Ayayiová má zraněné rameno, vlastně skoro každá hráčka má nějaký problém. Začalo se to sypat už na začátku druhé půle. Hráčky jsem upozorňovala, že zápas není vyhraný, že musíme hrát stejně, ale začaly jsme pochodovat a to je hra, která nám absolutně nesedí. Hráčky už sotva chodily. Ono se to zdá, že hrají špatně, ale v únavě hráč dělá i taktické chyby a při time outech jsem měla pocit, že mě už ani nevnímají. Doufám, že se dají do příštího týdne zdravotně trochu dohromady, abychom měli větší rotaci," zhodnotila zápas trenérka USK Praha Natália Hejková.

Praha  9.  ledna 2019

Euroliga basketbalistek

Skupina A ... osmé kolo

ZVVZ USK Praha - Orenburg 86:90 po 2. prodl. (30:18, 47:30, 60:51, 71:71, 80:80)

Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 22, Thomasová 20, Ayayiová 14, Oblaková 11 - Jonesová 29, Nichollsová 12, Ygueravideová a Novikovová po 11 * Fauly: 22:21 * Trestné hody: 27/20 - 22/13 * Trojky: 6:7 * Doskoky: 47:46.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Jiří Růžička)