Žádosti do projektu Mladý sportovec, sportem ke zvládnutí krizových situací přicházejí

Do projektu Mladý sportovec, sportem ke zvládání krizových situací a k bezpečnému přežití už se hlásí první sportovní kluby. Tento projekt na podporu branné připravenosti našich dětí a mládeže byl vyhlášen 30. května 2016 a vyhlašovatel projektu (Sdružení sportovních svazů České republiky ve spolupráci s Českou unií sportu) už eviduje několik zájemců.

Úplně prvním žadatelem se stal sportovní klub Raft team H20 Jeseník. Připravil zajímavé akce v oblasti vodních sportů a vodní záchrany, které plánuje realizovat jak v krytém bazénu, tak ve volné přírodě. Zapojené děti se mimo jiné naučí jezdit na kajaku, kánoi či raftu, na kajaku zvládnou i eskymácký obrat, seznámí se se základy lezeckých technik a záchrany pomocí lanových technik.

Došlé žádosti jen potvrzují, že atraktivní sportovně-technická činnost může být tou správnou cestou ke zvyšování branné připravenosti našich dětí a mládeže.

V rámci projektu Mladý sportovec mohou sportovní kluby vymýšlet zajímavé různorodé akce s brannými prvky a do konce letošního června žádat o finanční příspěvek na jejich realizaci.

Všechny došlé žádosti následně v průběhu července a srpna posoudí Řídící komise a zároveň rozhodne, kteří žadatelé obdrží na realizaci Projektu finanční příspěvek a v jaké výši. Více o projektu zde ...    na facebooku.


(kp, sportovnilisty.cz, foto: Raft team Jeseník)